Udostępnij
Tweetnij

Samsung Experience 9.0 z Android 8.0 Oreo beta dla Galaxy S8 już dostępny

Samsung Experience 9.0 to najnowsza nakładka Koreańczyków, która właśnie jest udostępniana do testów formie bety. Mogą ją pobrać użytkownicy smartfonów Galaxy S8 i S8+ wraz z systemem Android 8.0 Oreo beta. Niestety, na razie jeszcze nie z polskiej dystrybucji, ale już wkrótce testy mają być prowadzone także u nas.

Samsung Experience 9.0 to najnowsza nakładka Koreańczyków, która właśnie jest udostępniana do testów formie bety. Mogą ją pobrać użytkownicy smartfonów Galaxy S8 i S8+ wraz z systemem Android 8.0 Oreo beta. Niestety, na razie jeszcze nie z polskiej dystrybucji, ale już wkrótce testy mają być prowadzone także u nas.

Samsung Galaxy S8 Android 8.0 Oreo

Samsung już od tygodni pracował nad uruchomieniem oficjalnych beta testów systemu Android 8.0 Oreo dla smartfonów Galaxy S8. Teraz oficjalnie je uruchomiono. Oprogramowanie mogą pobierać właściciele telefonów ze Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Wielkiej Brytanii, ale liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Co natomiast z Polską?

Samsung w ramach testów aktualizacji do Nougata dla Galaxy S7 nie pozwolił na dołączenie do nich użytkownikom z Polski. Wtedy trzeba było kombinować. Przecieki sugerują jednak, że w przypadku Galaxy S8 i S8+ ma być inaczej. Nasz kraj jest rzekomo na krótkiej liście państw, gdzie ma być prowadzony program pilotażowy. Niestety, nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi. Najpewniej udział w testach będą mogli brać udział tylko właściciele smartfonów z wolnej dystrybucji (XEO). Te od operatorów sieci komórkowych pewnie nie zostaną dopuszczone.

Android 8.0 Oreo beta dla Galaxy S8 wnosi Samsung Experience 9.0

Samsung Experience 9.0 to najnowsza wersja nakładki Koreańczyków. Zaszyto ją w aktualizacji do systemu Android 8.0 Oreo. W sieci już zaczynają pojawiać się zrzuty ekranowe z nowego oprogramowanie i część z nich możecie obejrzeć w poniższej galerii jednego z użytkowników serwisu Reddit.

This slideshow requires JavaScript.

Użytkownicy, którzy już zainstalowali Androida 8.0 Oreo z Samsung Experience 9.0 na Galaxy S8 twierdzą, że oprogramowanie działa odczuwalnie szybciej od Nougata, co z pewnością cieszy. Animacje są płynniejsze, a system operacyjny działa sprawniej. Co nie zmienia faktu, że na finalną wersję aktualizacji trochę sobie poczekamy.

Samsung dla wszystkich użytkowników tegorocznych flagowców uaktualnienie udostępni pewnie dopiero na początku przyszłego roku. Program beta testów potrwa co najmniej kilka tygodni i w tym czasie użytkownicy mogą spodziewać się co najmniej kilku aktualizacji z poglądową wersją oprogramowania. Pierwsza z nich waży 1,4 GB.

W przypadku Nougata było podobnie. Beta testy potrwały do końcówki grudnia i proces udostępniania aktualizacji rozpoczął się w styczniu, gdzie w Polsce i tak trzeba było czekać do końcówki lutego. W przypadku Samsung Experience 9.0 i Androida 8.0 Oreo może być podobnie i trzeba to mieć na uwadze. Raczej nie spodziewajmy się, że finalne uaktualnienie będzie gotowe jeszcze w tym roku.

źródło: Reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij