Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S7 edge i S7 z Polski dostają Androida 7.0 Nougat!

Samsung Galaxy S7 edge i S7 otrzymał uaktualnienie do systemu Android 7.0 Nougat na wybranych rynkach już w zeszłym miesiącu. Niestety, właściciele smartfonów Samsung Galaxy S7 z Polski (region XEO) musieli poczekać dłużej. Do teraz, bo właśnie rozpoczęła się dystrybucja Androida 7.0 Nougat na terenie naszego kraju!

Samsung Galaxy S7 edge i S7 otrzymał uaktualnienie do systemu Android 7.0 Nougat na wybranych rynkach już w zeszłym miesiącu. Niestety, właściciele smartfonów Samsung Galaxy S7 z Polski (region XEO) musieli poczekać dłużej. Do teraz, bo właśnie rozpoczęła się dystrybucja Androida 7.0 Nougat na terenie naszego kraju!

Samsung jesienią zeszłego roku udostępnił betę systemu Android 7.0 Nougat na wybranych rynkach w ramach Galaxy Beta Program. Testy zakończono pod koniec grudnia i wtedy dowiedzieliśmy się, że dystrybucja finalnej wersji aktualizacji rozpocznie się w styczniu. I tak też się stało, bo w zeszłym miesiącu właściciele telefonów Samsung Galaxy S7 edge i Galaxy S7 rzeczywiście otrzymali uaktualnienie, ale tylko na wybranych rynkach. W Polsce, niestety, kazano czekać dłużej. Do teraz.

Samsung Galaxy S7 edge XEO aktualizacja Android 7.0 Nougat OTA

Android 7.0 Nougat dla polskich smartfonów Samsung Galaxy S7 to aktualizacja DQB3

Wczoraj rozpoczęła się dystrybucja systemu Android 7.0 Nougat dla Galaxy S7 edge i S7 z oferty operatora T-Mobile. Uaktualnienie jest dystrybuowane drogą OTA. Update zawiera m.in. wsparcie dla technologii VoLTE i Wi-Fi Calling (możecie o nich przeczytać tutaj).

Co natomiast z regionem XEO, czyli egzemplarzami z wolnej sprzedaży? Dla was aktualizacja również jest gotowa, ale na ten moment nie mogę jeszcze potwierdzić, czy rozpoczęła się dystrybucja (dajcie znać w komentarzu). Ok, już wszystko jasne i jest! Firmware dla Galaxy S7 edge z regionu XEO, który bazuje na Androidzie 7.0 Nougat, to G935FXXU1DQB3. Aktualizacja pochodzi z 30 stycznia (wtedy została podpisana). Dla wersji z płaskim ekranem będzie to G930FXXU1DQB3. Taką informację opublikował dziś Samsung Updates na Twitterze. Aktualizacja OTA waży 1266,61 MB. Poniżej zrzut ekranowy od jednego z naszych czytelników (Panie Jarosławie, dziękujemy!)

Samsung Galaxy S7 edge XEO aktualizacja Android 7.0 Nougat OTA

Android 7.0 Nougat dla smartfonów Samsung Galaxy S7 edge i S7 wprowadza nie tylko udoskonalenia i nowości, które zaszyło w oprogramowaniu Google. Producent również zaszył kilka istotnych nowości. Zmodyfikowano interfejs oprogramowania, który teraz bazuje na Grace UX, które debiutowało wraz z niechlubnym Samsungiem Galaxy Note 7. Już niedługo zostanie wam również udostępniona funkcja Secure Folder. To specjalny katalog, gdzie można umieszczać prywatne dane, do których dostęp możliwy jest dopiero po położeniu palca na skanerze linii papilarnych. Po sieci już krąży plik APK, który pozwala to aktywować, ale lepiej zrobicie, gdy poczekacie na oficjalne wydanie. Aktualizacja: Samsung właśnie udostępnił Secure Folder.

Samsung długo kazał czekać na aktualizację do Nougata. Zresztą, to nie pierwszy raz, gdy koreański gigant zwleka z udostępnianiem uaktualnień. Jak dobrze wiemy, lista urządzeń, które mają dostać aktualizację jest znacznie dłuższa. Niedawno rąbka tajemnicy uchylił turecki oddział firmy, który opublikował rozpiskę smartfonów i tabletów wraz z przybliżonymi datami. Wynika z niej, że część osób będzie musiało czekać na Androida 7.0 nawet do późnej jesieni.

źródło: Twitter (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij