Udostępnij
Tweetnij

Microsoft świętuje 10 urodziny Skype

29 sierpnia 2003 roku pierwsi mieszkańcy Estonii, Szwecji i Danii mogli cieszyć się pierwszą wersją Skype. W ciągu 10 lat

Skype

appstore

playstore

29 sierpnia 2003 roku pierwsi mieszkańcy Estonii, Szwecji i Danii mogli cieszyć się pierwszą wersją Skype. W ciągu 10 lat istnienia, znany serwis VoIP stał się jednym z najbardziej popularnych programów tego typu.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja Quick Social – ze społecznościówkami za pan brat

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Można mnożyć przykłady popularności aplikacji. Podobnie jak ze słynnym „wygoogluj sobie” w przypadku wyszukiwarki Google, tak w przypadku tego komunikatora, nikogo nie dziwi określenie „skajpowania”, czy wręcz „skajpajowania” ;).

Warto wspomnieć, że w październiku 2011 roku Skype został przejęty przez Microsoft, za niebotyczną dla zwykłego śmiertelnika kwotę 8,5 miliarda dolarów. Od tego czasu potentat robił wszystko aby maksymalnie zintegrować usługę ze swoimi produktami, oczywiście z głównym wskazaniem na Outlook.com.

Przy okazji dzisiejszych urodzin, Microsoft opublikował umieszczoną poniżej infografikę. Dodajmy, że ze Skype korzysta dzisiaj 300 milionów użytkowników, co stawia Microsoft na trzecim miejscu pod względem wykonywania międzynarodowych rozmów telefonicznych. Warto tu dodać jeszcze jedną, interesującą „cyferkę”: przez mijające 10 lat, użytkownicy Skype na korzystaniu z aplikacji spędzili 1,4 tryliona minut…

Teraz najlepsze, szczególnie dla miłośników Skype. Microsoft nie omieszkał ogłosić promocji z okazji okrągłej rocznicy. Począwszy od dzisiaj, do piątku, do godziny 12.00, każdy użytkownik Skype może odebrać 30 minut darmowych połączeń Skype WiFi. Wykorzystać je można przez kolejny miesiąc, korzystając z jednego z 2 milionów punktów dostępowych Skype WiFi. Osoby mające dostęp do usługi Skype Premium mogą korzystać ze Skype Wifi do końca sierpnia, bez ograniczeń.

A co dalej z samym Skype? Jak zapewnia w rozmowie z BBC Mark Gillett, vice szef Microsoft Skype, firma pracuje już nad rozmowami w trybie 3D, włączając w te prace rozwój stosownych urządzeń rejestrujących – kamerek. Jak zapewnia Gillett, klient Skype pojawi się również w Sony PlayStation 4 i w konsolach Xbox One. Jest już dostępny dla Sony PS Vita.

Aplikację dla Androida i iOS możecie pobrać klikając stosowny przycisk.

appstore

playstore

10 lat Skype

Źródło: Skype

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij