Udostępnij
Tweetnij

macOS 12 Monterey beta dostępny publicznie. Jak zainstalować nowy system Apple dla Mac?

macOS 12 Monterey beta jest już dostępny dla wszystkich. Nowy system dla Mac może instalować każdy. Finalna wersja macOS Monterey pojawi się jesienią.

macOS 12 Monterey beta najpierw został udostępniony deweloperom. Teraz Apple zdecydowało się na publiczny program pilotażowy nowego systemu operacyjnego dla Mac i nastąpiło to dzień po wydaniu bet iOS 15 i iPadOS 15. Oprogramowanie może pobrać każdy zainteresowany użytkownik. Zobaczmy więc, jak zainstalować nowy software.

Jak zainstalować macOS 12 Monterey beta na Mac

Instalacja bety macOS 12 Monterey na komputerach Mac jest prosta. Tutaj jednak warto mieć na uwadze, że najpierw należy wykonać kopię zapasową. Na przykład z użyciem Time Machine. To tak na wszelki wypadek, gdyby coś miało pójść nie tak lub chcielibyśmy wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania.

Chcąc zainstalować macOS 12 Monterey beta należy zarejestrować się w Apple Beta Software Program (link). Następnie trzeba pobrać specjalny profil, który umożliwi instalację nowego systemu. Potem należy udać się do sekcji Ustawienia i Uaktualnienia. Po chwili pokaże się nowy OS, który należy pobrać. Potem trzeba już tylko wykonać czynności wyświetlane przez instalatora. Finalna wersja nowego oprogramowania dla komputerów Mac zostanie udostępniona jesienią.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij