Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi Hey Plus potrafi odczytać puls z… rolki papieru

Xiaomi Hey Plus jest uznawane za bardzo dobrą opaskę. A przynajmniej był, bo właśnie okazało się, że odczyty odnoszące się do monitorowania akcji serca mogą być naprawdę bardzo niedokładne. Wszystko przez to, że właśnie potwierdzono, iż Hey Plus potrafi odczytać bicie serca ze zwiniętej rolki papieru bez kontaktu z organizmem żywym.

Xiaomi Hey Plus to lepsza opaska Chińczyków od modelu Mi Band 3. Mówi się, że produkt jest naprawdę dobry. Nie pokazują to jednak ostatnie testy, które przeprowadził jeden z użytkowników. Jak się okazało, sprawa bardzo szybko się rozniosła. Może się bowiem okazać, że nasza opaska bardzo źle odczytuje uderzenia naszego serca.

Xiaomi Hey Plus trafił do sprzedaży, ale jego właściciele mogą być zdziwieni wynikami nowych testów. Jak donosi jeden z użytkowników, czytnik monitorujący pracę naszego serca jest bardzo, ale to bardzo niedokładny. Do tego stopnia, że odczytuje bicie serca nawet z… rolki papieru. Jedni mogą mieć wątpliwości, dlatego redakcje na całym świecie, które mają taki sprzęt u siebie postanowiły to sprawdzić.

xiaomi mi band 3 błąd pulsometr

Okazuje się, że faktycznie Hey Plus pokazuje bicie serca będąc podłączoną do zwiniętej rolki papieru. Nie jest to jednak w jakikolwiek sposób podłączone do naszej ręki. Jest to ciekawe, ponieważ czujnik tętna ma za zadanie odczytać częstość akcji serca, a papier jest czymś nieożywionym. Większość inteligentnych zespołów i zegarków używa światła do śledzenia krwi. Sposób działania polega na tym, że dioda LED oświetla naczynia krwionośne, a czujnik przylegający do światła mierzy częstotliwość. Jest to tętno mierzone w uderzeniach na minutę.

Xiaomi Hey Plus nie jest z pewnością jedynym urządzeniem, które podaje wadliwe odczyty. Zdarza się to w różnych sprzętach, jednak tę opaskę uznaje się za jedną z lepszych wśród tych tanich. Odczyty zatem mogą być nieprawidłowe. Jeśli będziecie martwili się stanem swojego serca, warto udać się po prostu do lekarza. W naszym sklepie Sferis znajdziecie tańszego Mi Banda 2.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: GizmoChina

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij