Udostępnij
Tweetnij

Microsoft przedstawia urządzenia wskazujące dla tabletów z Windows RT

Już na samym starcie tabletów z Windows RT nie będzie problemu z klawiaturami, czy nawet myszkami zaprojektowanymi do współpracy z tymi urządzeniami. Jako pierwszy tej kwestii debiutuje już teraz Microsoft.

Już na samym starcie tabletów z Windows RT nie będzie problemu z klawiaturami, czy nawet myszkami zaprojektowanymi do współpracy z tymi urządzeniami. Jako pierwszy  tej kwestii debiutuje już teraz Microsoft.

Przeczytaj koniecznie >> ZAGGfolio dla Samsunga Galaxy Tab 10.1 – recenzja klawiatury i etui w jednym

Pierwszym z nowo zaprezentowanych urządzeń jest bezprzewodowa klawiatura bluetooth Wedge Mobile Keyboard. Dołączona pokrywa, wykonana z elastycznej gumy, oprócz ochrony samej klawiatury, stanowi składaną podstawę do tabletu. zamknięta na klawiaturze – powoduje wyłączenie tejże. Sama klawiatura, oprócz tradycyjnych, otrzymała klawisze charakterystyczne dla Windows 8. Wedge potrzebuje do pracy dwóch akumulatorków AAA i współpracuje z systemami Windows 7, Windows 8 i Windows RT, a nawet z Mac OS X (niestety nie jest kompatybilna z Vistą).

Wedge Touch Mouse to mysz bezprzewodowa, również korzystająca z technologii Bluetooth. To „gryzoń” dotykowy, który dodatkowo wyposażono w autorska technologię Microsoft, BlueTrack, umożliwiającą pracę na różnych podłożach. Myszkę zasila jednak bateria AA.

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft, obydwa produkty w najbliższych tygodniach trafią na półki sklepowe. Klawiaturę wyceniono na 79,95, zaś myszką na 69,95 dolara.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij