Dział: Google Nexus

Google Pixel XXL Taimen

Google potwierdziło już jakiś czas temu, że rzeczywiście jest w trakcie przygotowywania smartfonów Pixel 2. Te ukrywają się pod nazwami kodowymi muskie i walleye. Tymczasem Droid-Life raportuje, że w przygotowaniu jest trzecie urządzenie o nazwie kodowej taimen. Android Police sugeruje, że może to być duży smartfon, na przykład Google Pixel XXL.

Google Pixel XL

Google Pixel 2 był już obiektem wcześniejszych przecieków, a teraz smartfon został potwierdzony przez szefa połączonych działów sprzętowych w Google’u, Ricka Osterloha. Wiceprezes firmy z Mountain View dodał, że Pixel 2 będzie nadal smartfonem klasy premium. Zdaje się więc, że plotki o tańszym modelu nie były prawdziwe.

Google Pixel XL

Kanadyjski operator Telus ujawnił, kiedy dokładnie Google wyda aktualizacje wnoszącą lutowe poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów marki Nexus oraz Pixel. Google nie jest jednak pierwszą firmą, która wprowadziła uaktualnienie. Kilka dni temu z procesem aktualizacji dla Xperii XZ, X, X Performance i X Compact ruszyło Sony.

Google Pixel XL

Google Pixel 2 jest nowym smartfonem firmy z Mountain View, którego prototypy są już testowane. Google ma skupić się ponownie na aparatach i obecnie testuje wersje z dwoma różnymi procesorami. Google Pixel 2 ma być jednak droższy od poprzedników, ale wraz z nim ma pojawić się tańszy model telefonu Pixel 2B.

Google Pixel XL

Właściciele smartfonów Google Pixel i Pixel XL skarżą się na dziwne zrzuty ekranowe, które otrzymują od użytkowników iPhone’ów marki Apple. Te wyglądają normalnie na smartfonach z iOS, ale po otworzeniu ich na telefonach Google wyświetlane są przebarwienia. Dotyczy to tylko zrzutów z iPhone’a 7 Plus.

Google Nexus 4

Nexus 4 debiutował w 2012 roku i od Google’a otrzymał aktualizację do Lollipopa. Telefon ma się jednak dobrze dzięki społeczności. Już w niedługim czasie właściciele tego smartfona będą mogli zainstalować system Android 7.1 Nougat. Możliwe to stanie się za sprawą nocnych wydań CyanogenMod 14.1. ROM dostępny jest także na wiele innych starszych urządzeń.

Android 7.0 Nougat

Google udostępniło drugą, poglądową wersję beta systemu Android 7.1.1, który w przyszłym miesiącu zostanie wydany w finalnej postaci. Tym razem nie jest to uaktualnienie dostępne w trybie OTA. System trzeba zainstalować z obrazów. Nowa wersja Androida Nougat jest też dostępna do pobrania na tablety Nexus 9.