Udostępnij
Tweetnij

Huawei Super Charge nowej generacji pozwoli ładować baterie ładowarkami 40 W

Huawei Super Charge w nowej wersji ma być rozwiązaniem, które umożliwi użytkownikom bardzo szybkie ładowanie baterii. Zgodnie z doniesieniami jest to urządzenie o numerze modelu HW-100400C00, które otrzymało już certyfikat 3C. Ma ładować telefon szybciej od Qualcomm Quick Charge czy OnePlus Dash Charge, a nawet dostępnego teraz Super Charge.

Huawei, tak jak i inne firmy, stara się zaspokoić potrzeby użytkowników. Jedną z nich jest szybkie ładowanie telefonu. Chodzi o to, by posiadacz smartfona nie musiał bardzo długo wysiadywać przez ładowarką, zanim wyjdzie z domu. Taką technologię ma również chociażby Qualcomm – Quick Charge czy OnePlus – Dash Charge. Teraz wyciekły informacje, że chińska firma przygotowuje Huawei Super Charge.

Huawei Super Charge, zgodnie z raportami, to urządzenie o numerze modelu HW-100400C00. Sprzęt otrzymał już certyfikat 3C. Adapter, który jest produkowany przez Yada Electronics Co. Ltd., ma najwyższą specyfikację wyjściową 10V/4A. Oznacza to, że maksymalna moc ładowania tego nowego urządzenia wynosi 40 W. Znacznie szybciej niż szybkie ładowanie o mocy 22 W w smartfonach z serii Huawei P20.

Huawei Super Charge 40 W

Huawei Super Charge nowej generacji naładuje smartfona w 30 min do 90%

Wcześniej, w 2016 r., firma wprowadziła Honor Magic, który obsługuje szybkie ładowanie 5V/8A, umożliwiając użytkownikom ładowanie telefonu w zaledwie 45 minut. Jednak technologia ładowania szybkiego Huawei Super Charge 40W nowej generacji będzie ładować smartfona do 90 procent w zaledwie 30 minut.

Qualcomm Quick Charge 3.0 umożliwia ładowanie do 50% w ciągu zaledwie 30 minut lub mniej. Z drugiej strony, OnePlus Dash Charge może osiągnąć 60 procentowe naładowanie w tym samym czasie. Nie wiadomo do jakich dokładnie smartfonów zostanie zaimplementowana nowa technologia. Nieoficjalnie mówi się o tym, że może być ona wdrożona już niedługo, jeszcze w październiku tego roku. To wtedy mają się pojawić nowe smartfony z serii Mate 20.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

Źródło: GizmoChina

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij