Udostępnij
Tweetnij

Allegro i DHL Parcel wprowadzają opcję „Kurier wieczór”

Allegro wprowadza nową opcję dla wysyłki zakupionych towarów. To „Kurier wieczór”, co pozwoli na dostarczenie paczki w godzinach wieczornych. W miastach będzie to możliwe w godzinach 18.00-22.00, a poza miastami pomiędzy 17:00-22:00. Realizacją zamówień zajmie się firma DHL Parcel, a ceny za taką opcję będą zaczynać się od 12,24 zł brutto.

Allegro wprowadza nową opcję dla wysyłki zakupionych towarów. To „Kurier wieczór”, co pozwoli na dostarczenie paczki w godzinach wieczornych. W miastach będzie to możliwe w godzinach 18.00-22.00, a poza miastami pomiędzy 17:00-22:00. Realizacją zamówień zajmie się firma DHL Parcel, a ceny za taką opcję będą zaczynać się od 12,24 zł brutto.

Allegro DHL Parcel Kurier Wieczór

Zapewne nie raz minęliście się z kurierem, prawda? Paczki zazwyczaj dostarczane są w momencie, gdy jesteśmy w pracy. Z kolei, gdy jesteśmy w domu, to i tak czasem na chwilę gdzieś wyjdziemy, na przykład po zakupy, a wtedy kurier zapuka do naszych drzwi. Allegro ma więc na to sposób i wprowadza wraz z DHL Parcel usługę o nazwie „Kurier wieczór”.

Kurier wieczór to nowa opcja, która pojawi się w opcjach dostawy zamawianych na Allegro towarów. Dzięki temu rozwiązaniu będziecie mogli liczyć na dostawę kupionych produktów dopiero najwcześniej po godzinie 17:00. To dotyczy obszarów pozamiejskich, bo w przypadku miast takie paczki będą dostarczane jeszcze później – dopiero po godzinie 18:00. W obu przypadkach dostawy będą odbywać się do godziny 22:00. Dotyczy to wyłącznie dni roboczych. „Kurier wieczór” nie obowiązuje w weekendy. W przypadku miast paczki powinny być zazwyczaj dostarczane następnego dnia roboczych, a na innych terenach do dwóch dni.

Kurier wieczór od Allegro dzięki DHL Parcel

Allegro nawiązało współpracę z firmą DHL Parcel i to jej przewoźnicy zajmą się realizowaniem zamówień w ramach opcji „Kurier wieczór”. Ceny mają być bardzo atrakcyjne. Za paczki o masie do 10 kg trzeba będzie zapłacić 9,95 zł netto (12,24 zł brutto), za przesyłki do 20 kg – 15,95 zł netto, a za ważące nie więcej niż 31,5 kg – 17,95 zł netto. Oczywiście, są też dodatkowe opcje, które będą wymagały dopłaty. Znajdziecie je poniżej.

  • Opłata za odbiór przesyłek od sprzedawcy – 5 zł
  • Pobranie i zwrot należności (COD) + obowiązkowe ubezpieczenie – 2 zł + 50 groszy
  • Ubezpieczenie przesyłki o wartości do 50 tysięcy zł – 50 groszy
  • Opłata za element niestandardowy – 22 zł
  • Zwykły (nieelektroniczny) list przewozowy – 2 zł
  • Zwrot przesyłki niedostarczonej – 100% wydanej kwoty

Firmy sprzedające na Allegro będą miały możliwość łatwego wprowadzenia tej usługi, korzystając przy tym z atrakcyjnych warunków umowy ramowej z platformą. Dokonaliśmy także daleko idącej integracji technologicznej z partnerem, która umożliwi wygodne śledzenie przesyłki – powiedział Igor Caban, dyrektor zarządzający w DHL Parcel Polska.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał poświęcony nowej usłudze:

źródło, fot.: Allegro

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij