Udostępnij
Tweetnij

T-Mobile wprowadza technologie VoLTE i VoWiFi

T-Mobile Polska przygotowało dla własnych klientów dziś nie lada niespodziankę. Operator jako pierwszy w kraju wprowadza usługi VoLTE i VoWiFi, które znane jest też pod nazwą Wi-Fi Calling. Zapewne spotkaliście się już z tymi usługami, ale T-Mobile jest pierwszym operatorem w kraju, który wprowadza obie jednocześnie. Niestety, na razie tylko dla użytkowników Galaxy S6.

T-Mobile Polska przygotowało dla własnych klientów dziś nie lada niespodziankę. Operator jako pierwszy w kraju wprowadza usługi VoLTE i VoWiFi, które znane jest też pod nazwą Wi-Fi Calling. Zapewne spotkaliście się już z tymi usługami, ale T-Mobile jest pierwszym operatorem w kraju, który wprowadza obie jednocześnie. Niestety, na razie tylko dla użytkowników Samsungów Galaxy S6.

antena T-Mobile Play Plus Orange

VoWiFi w T-Mobile to znane Wi-Fi Calling

Wi-Fi Calling już wcześniej pojawiło się u innych operatorów sieci komórkowych w kraju, a teraz pod nazwą VoWiFi trafia do T-Mobile. Dzięki tej technologii można wykonywać połączenia głosowe oraz wysyłać i odbierać wiadomość SMS/MMS po nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi. Zapewne nie raz spotkaliście się z sytuacją w budynku, gdzie był słaby sygnał sieci komórkowej, ale z nawiązaniem połączenia z Wi-Fi nie było problemu, prawda? To m.in. dla was jest VoWiFi. Funkcja sprawdzi się także w trakcie zagranicznych wycieczek. Z prostej przyczyny, bo nie będziecie obciążani opłatami roamingowymi, jeśli połączenia telefoniczne czy SMS-y będą realizowane po nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi.

VoLTE, a więc dłuższy czas pracy na baterii

VoLTE jest drugą nową technologią, którą udostępnia klientom T-Mobile. Tym razem docenią ją ci z was, którzy wykonują dużo połączeń telefonicznych w ciągu dnia, co przekłada się na szybsze zużywanie baterii. T-Mobile twierdzi, że dzięki szybszemu zestawianiu połączeń oraz unikaniu efektu fallback (przełączenia z sieci LTE do 3G) zużycie energii zmaleje. W niektórych przypadkach nawet o kilka procent.

Samsung Galaxy S6 edge i S6 dostają usługi w pierwszej kolejności

Samsung Galaxy S6 edge i Galaxy S6 są pierwszymi smartfonami, których użytkownicy skorzystają z dobrodziejstw VoLTE i VoWiFi. Kilka dni temu producent udostępnił tym smartfonom aktualizację oprogramowania, gdzie zaszyto wsparcie dla obu technologii. Ich aktywacja nic nie kosztuje, a po włączeniu klient otrzyma stosowny SMS z informacją o działaniu usług. W przyszłym miesiącu uaktualnienie, w którym zostanie dodane wsparcie dla nowych technologii dostanie kilka innych modeli telefonów, ale ich wykaz objęty jest tajemnicą. T-Mobile wierzy, że do końca tego roku dostęp do obu usług będzie miało około 50 tysięcy klientów. Dostęp dla wszystkich planów taryfowych planowany jest do końca pierwszego kwartału 2017 roku. Wtedy ma też działać już około 500 tysięcy zgodnych terminali.

Obie nowe usługi są bezpłatne dla klientów. T-Mobile Polska jest jednym z pierwszych operatorów sieci komórkowych na świecie, który aktywował obie jednocześnie. W Polsce pierwszym, o czym wspominaliśmy na początku.

źródło: informacja prasowa

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij