Udostępnij
Tweetnij

LG też pracuje nad smartfonami ze składanymi ekranami

Koreańskie media raportują, że LG również przygotowuje smartfony ze składanymi ekranami, podobnie jak Samsung. Prace przyspieszono i obecnie projekt znajduje się już w rękach centrum rozwojowego.

Koreańskie media raportują, że LG również przygotowuje smartfony ze składanymi ekranami, podobnie jak Samsung. Prace przyspieszono i obecnie projekt znajduje się już w rękach centrum rozwojowego.

ETNews raportuje, że LG poszło w ślady Samsunga i także opracowuje technologie powiązane ze składanymi ekranami i smartfonami. Pod koniec zeszłego roku stworzono zespół, który miał zająć się tymi rozwiązaniami i obecnie projekt przeniesiono już z etapu prac badawczych do działu rozwojowego. To oznacza, że Koreańczycy przygotowują się do komercjalizacji technologii i już w niedługim czasie na rynek mogą trafić pierwsze produkty ze składanymi ekranami. Obecnie poszukiwane są zastosowania.

Samsung Galaxy X

Oczywiście, nie nastąpi to w tym roku, a najwcześniej w przyszłym. Plotki sugerują, że Samsung może mieć gotowe smartfony czy tablety ze składanymi ekranami już na początku przyszłego roku i ich oficjalna zapowiedź może odbyć się w trakcie barcelońskich targów Mobile World Congress 2017. Trudno powiedzieć, czy LG dotrzyma kroku konkurencji i też będzie mogło pochwalić się składanymi smartfonami już na początku przyszłego roku. Ta firma rozpoczęła prace później od Samsunga i możliwe, że nie będzie gotowa na wprowadzenie własnych produktów w tak szybkim czasie.

Źródła twierdzą, że panel LG mogą składać czy wyginać się w obie strony, a więc do środka i na zewnątrz. Pozostaje nam czekać na premiera pierwszych produktów z takimi ekranami. Wtedy okaże się, czy w praktyce takie zastosowania znajdą większy sens.

źródło: etnews

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij