Udostępnij
Tweetnij

Zenbo – poznajcie słodkiego robota od firmy ASUS (wideo)

Firma ASUS zaprezentowała robota, który będzie ciekawym kompanem w domu. Cena Zenbo ma wynosić 599 dolarów.

Firma ASUS zaprezentowała robota, który będzie ciekawym kompanem w domu. Cena Zenbo ma wynosić 599 dolarów.

zenbo

Jeśli chcecie mieć przy sobie robota, który dotrzyma Wam towarzystwa w domu, możecie zainwestować kilkaset złotych w BB-8, choć nie będzie on tak pomocny, jak ten zaprezentowany przez firmę ASUS.

Zenbo to robot stosunkowo niewielkich rozmiarów, którego „głowa” składa się z ekranu dotykowego. Potrafi zatem wyświetlać przypomnienia czy bajki dla dzieci. To jednak nie najciekawsza funkcja małego robota. Zenbo łączy się również z urządzeniami w domu, takimi jak chociażby wideofon. Wykonamy z niego także połączenie telefoniczne, a dzięki wbudowanej kamerze nasz rozmówca będzie mógł zobaczyć nas chociażby na ekranie swojego smartfona.

zenbo 2

Co więcej, urządzenie będzie reagowało na komendy głosowe, tak więc stanie się czymś w rodzaju małego pomocnika w domu – wyświetli przepis, a nawet go przeczyta, kiedy będziemy gotowali w kuchni, zrobimy z jego pomocą również zakupy online. Zenbo będzie również wyczuwał, kiedy przykładowo członek rodziny upadnie (np. w przypadku osób w podeszłym wieku) i wyśle do rodziny stosowne powiadomienie o zagrożeniu. Robot spodoba się także najmłodszym – prócz wspomnianej funkcji wyświetlania wideo, robot będzie tańczył w rytm puszczanej muzyki. Poniżej prezentacja funkcji urządzenia na wideo:

ASUS obiecuje również pakiet SDK, dzięki czemu deweloperzy będą mieli szansę na stworzenie stosownych aplikacji i połączenie z robotem. Cena Zenbo ma wynosić 599 dolarów, czyli około 2360 zł. Nie jest to wbrew pozorom wygórowany koszt. Nie spodziewalibyśmy się jednak, że trafi on do Polski.

Źródło: ASUS, Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij