Udostępnij
Tweetnij

Qualcomm Snapdragon 820. 64-bitowe rdzenie Kyro 3,0 GHz?

Jeszcze w tym roku spodziewamy się pierwszych urządzeń z procesorami Snapdragon 820 od Qualcomma. Jeśli wierzyć plotkom wprost z Chin, to nowy SoC ma mieć rdzenie Kyro, które będą taktowane zegarem na poziomie aż 3,0 GHz!

snapdragon

Jeszcze w tym roku spodziewamy się pierwszych urządzeń z procesorami Snapdragon 820 od Qualcomma. Jeśli wierzyć plotkom wprost z Chin, to nowy SoC ma mieć rdzenie Kyro, które będą taktowane zegarem na poziomie aż 3,0 GHz!

Qualcomm już w marcu wspominał na temat Snapdragona 820. Wtedy jednak zdradzono tylko zdawkowe informacje na temat obecności własnych, 64-bitowych rdzeni Kyro i w zasadzie nic ponadto. Tymczasem chińskie media uchylają nam rąbka na temat zegara taktującego rdzenie Kyro i jeśli wierzyć plotkom, to może on wynosić nawet 3,0 GHz!

Niemało i w zasadzie rodzi się pytanie: jak tak wysoki zegar taktujący rdzenie CPU przełoży się na pobór energii, a co za tym idzie, na ilość wytwarzanego ciepła? Jak dobrze wiemy, Qualcomm borykał się z przegrzewającym się procesorem już w przypadku Snapdragona 810. Firma jednak znalazła rzekomo rozwiązanie problemu i zamierza wytwarzać nowy SoC w 14 nm procesie technologicznym, co powinno znacząco „schłodzić” Snapdragona 820. Wytwarzaniem nowego układu ma zająć się Samsung Electronics.

Jeśli wierzyć plotkom, to jednymi z pierwszych smartfonów ze Snapdragonem 820 mają być m.in. LG G4 Pro, Xiaomi Mi5 czy HTC Aero. Pamiętajmy jednak, że to ciągle niepotwierdzone informacje, a sam Qualcomm jeszcze oficjalnie nie zaprezentował nowego procesora.

źródło: gizmochina

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij