Udostępnij
Tweetnij

Samsung patentuje laptopa jako stację dokującą dla smartfonu

USPTO opublikowało nowy patent przyznany Samsungowi, który opisuje urządzenie z dwoma systemami w postaci laptopa pełniącego rolę stacji dokującej dla smartfonu.

USPTO opublikowało nowy patent przyznany Samsungowi, który opisuje urządzenie z dwoma systemami w postaci laptopa pełniącego rolę stacji dokującej dla smartfonu.

Nowy patent, który opublikował amerykański urząd do spraw patentów i znaków towarowych (USPTO) jest co najmniej ciekawy. Samsung opatentował laptopa, który może pełnić rolę stacji dokującej dla smartfonu. Widzimy, że dock znajduje się nad klawiaturą i pod ekranem. W ten sposób możemy otrzymać możliwość pracy z dwoma systemami. Sam laptop może na przykład pracować pod kontrolą Windows 10, a smartfon już pod kontrolą Androida. Ponadto smartfon mógłby tutaj pełnić rolę gładzika. Natomiast po osadzeniu telefonu laptop mógłby komunikować się z internetem poprzez wbudowany w smartfonie modem LTE.

samsung-dual-os-notebook-patent-504x465

Pamiętajmy jednak, że na razie jest to tylko koncept, pomysł. Samsung złożył wniosek patentowy na takie urządzenie w trzecim kwartale 2014 roku i może upłynąć sporo czasu, zanim hybryda pojawi się w sprzedaży.

Podobne urządzenia ma w ofercie także firma ASUS. Mowa oczywiście o Padfone’ach, czyli smartfonach ze stacjami dokującymi w postaci tabletów. W tym przypadku po podłączeniu dodatkowej klawiatury także otrzymujemy coś na wzór małego laptopa.

źródło: patentlymobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij