Udostępnij
Tweetnij

Japan Display Inc. opracowało 10″ ekran o rozdzielczości 4K2K

Japan Display Inc. zaprezentowało 10-calowy ekran, który może pochwalić się rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. To daje nam gęstość pikseli na poziomie 438 ppi!

JDI 4K Display

Japan Display Inc. zaprezentowało 10-calowy ekran, który może pochwalić się rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. To daje nam gęstość pikseli na poziomie 438 ppi!

Przeczytaj koniecznie >> Porozmawiajmy o wyświetlaczach dotykowych

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nowy ekran od Japan Display Inc. wykonano w technologii PLST (opracowanej niegdyś przez konsorcjum), a więc cechuje się małym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Ekran ma przekątną 10,1 cala, a obraz może być wyświetlany w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, co daje nam gęstość pikseli na poziomie 438 ppi.

Wyświetlacz oferuje szerokie kąty widzenia (na poziomie ponad 160 stopni) oraz kontrast 1100:1. Z kolei zapotrzebowanie na energię wynosi 2180 mW (z czego 380 mW to sam panel, a pozostała energia pobierana jest przez podświetlenie).

To nie pierwszy panel o rozdzielczości 4K, który zaprezentowało JDI. W zeszłym roku pokazano podobną, ale 12-calową matrycę. Sugeruje się, że jednym z pierwszych tabletów z nowym, 10-calowym ekranem od JDI może być Sony Xperia Z3 Tablet. Pytanie tylko: kiedy się pojawi?

Źródło: AndroidAuthority

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij