Udostępnij
Tweetnij

Apple w Q4 dostarczyło na rynek najwięcej procesorów dla tabletów

Apple, a w zasadzie to Samsung, jest liderem wśród producentów procesorów dla tabletów. Zastanawialiście się jednak, która z firm plasuje się na podium zaraz po firmie z Cupertino?

SoC Apple A7

Apple, a w zasadzie to Samsung, jest liderem wśród producentów procesorów dla tabletów. Zastanawialiście się jednak, która z firm plasuje się na podium zaraz po firmie z Cupertino?

Przeczytaj koniecznie >> ARM zapowiada rewolucję na rynku SoC dla tabletów. Co skrywają układy Cortex-A57?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Bloomberg opublikował ciekawy raport, przygotowany na podstawie danych przygotowanych przez analityków z firmy IDC, który omawia udziały poszczególnych producentów procesorów dla tabletów na rynku w zeszłym kwartale.

Okazuje się, że najwięcej zamówień zrealizowano na układy z serii Apple AX. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż firma z Cupertino sprzedała w Q4 najwięcej tabletów (26 mln), tak więc i procesorów, które w rzeczywistości produkuje Samsung. Drugie miejsce przypadło firmie… Allwinner, którą kojarzymy z układami dla tanich tabletów w cenie poniżej 150 dolarów. Chińczycy w zeszłym kwartale dostarczyli na rynek ponad 18 mln procesorów dla tabletów. To dwa razy więcej od jednego z największych rywali, czyli Rockchip, który sprzedał około 9 mln układów.

Z raportu IDC wynika ponadto, że w czwartym kwartale 2013 roku na rynek trafiło łącznie 88,3 mln procesorów dla tabletów. Udział takich firm, jak Intel i Qualcomm był mniejszy. Pierwszy z producentów dopiero zaczyna pomału doganiać konkurencję spod znaku ARM. Qualcomm z kolei w szczególności specjalizuje się w układach SoC dla smartfonów. Procesory Snapdragon rzadziej trafiają na pokład tabletów.

Źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij