Udostępnij
Tweetnij

Układy Intela z serii Bay Trail wcale nie tak szybkie względem ARM?

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy wam, że nowe procesory Intela z serii Bay Trail wręcz „pozamiatały” konkurencję w postaci układów ARM. Okazuje się jednak, że wyniki testów zostały podważone.

Intel Atom

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy wam, że nowe procesory Intela z serii Bay Trail wręcz „pozamiatały” konkurencję w postaci układów ARM. Okazuje się jednak, że wyniki testów zostały podważone.

Przeczytaj koniecznie >> Baterie w tabletach. Z czym to się je?

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Na początku zeszłego tygodnia w sieci pojawiły się wyniki benchmarków nowych układów Intel Atom, które wchodzą w skład platformy Bay Trail. Nowe procesory wręcz pogromiły konkurencję w postaci układów opartych na architekturze ARM, jak Exynos 5 Octa czy Snapdragon 800, uzyskując znacznie lepsze wyniki.

Tymczasem serwis The Register raportuje, że tak duża rozbieżność w wynikach benchmarku spowodowana jest… błędem w AnTuTu! Analityk Jim MacGregor odkrył, że test faworyzuje układy Intela dając im 292% wzrost wydajności, podczas gdy procesory ARM otrzymały wraz z uaktualnieniem software średnio 50% wzrost. Skąd to wynika? Prawdopodobnie z faktu, iż AnTuTu od wersji 2.9.4 było kompilowane z wykorzystaniem nowego kompilatora Intela. Już w sierpniu możemy spodziewać się aktualizacji standardów AnTuTu i być może wtedy poznamy rzeczywistą wydajność Bay Trail.

Źródło: The Register

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij