Udostępnij
Tweetnij

Qualcomm nie boi się Tegry 4

Przyznać trzeba, że NVIDIA narobiła na tegorocznym MWC sporo szumu wokół swojego najnowszego układu SoCTegra 4. Qualcomm tymczasem niekoniecznie wydaje się być zmartwiony tym faktem, nie obawiając się konkurencji dla swojego układu Snapdragon 800.

Przyznać trzeba, że NVIDIA narobiła na tegorocznym MWC sporo szumu wokół swojego najnowszego układu SoCTegra 4. Qualcomm tymczasem niekoniecznie wydaje się być zmartwiony tym faktem, nie obawiając się konkurencji dla swojego układu Snapdragon 800.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych darmowych gier na tablet z Androidem

Jeden z szefów firmy Qualcomm, Raj Talluri (odpowiedzialny za zarządzanie produktami) zabiegi NVIDII wokół promocji chipu skwitował stwierdzeniem, że Qualcomm jest „bardziej skupiony na sprzedaży swoich produktów” aniżeli na poświęcaniu się wyłącznie współzawodnictwu na tej niwie. W wywiadzie z TheVerge.com, Raj Talluri podkreślił, że wierzy w łatwość z jaką Snapdragon 800 zdominuje Tegrę 4. Dodał, że pomimo faktu, iż Tegra 4 jest układem o imponujących możliwościach, Snapdragon 800 jest po prostu „bardziej zintegrowany” z modemem LTE i wydajniejszy w ogólnej wydajności, zwłaszcza w starciu z kodowaniem i dekodowaniem zawartości 4K, co zresztą Qualcomm z powodzeniem zademonstrował na MWC.

Jak dotąd na rynku pojawiło się jedno urządzenie z układem Snapdragon 800 SoC, jest nim ZTE Grand Memo. Jak jednak zapewnia Qualcomm, w ciągu najbliższych miesięcy zostanie zaprezentowanych, a do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku, trafi ponad 50 modeli wykorzystujących ten chip.

Przyznać trzeba, że Qualcomm jest bardzo pewny swojej pozycji, aby nie powiedzieć butny. I zaraz trzeba dodać, że ma w tym sporo racji ponieważ jak nigdy dotąd może być pewnym rezultatów współzawodnictwa z układami NVIDII. Tegra 4 i Tegra 4i są produktami zwyczajnie spóźnionymi. Qualcomm zdążył już zająć praktycznie wszystkie segmenty wydajnościowo/budżetowe rynku, co nastąpiło za sprawą wprowadzenia procesorów Snapdragon 200 dla urządzeń tanich, modelu 400 dla półki średniej, Snapdragona 600 jako bezpośrednią konkurencję Tegry 4i i w końcu Snapdragona 800 przeciwko flagowcowi, Tegrze 4.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij