Udostępnij
Tweetnij

Jak wrócić z iOS 12 beta do iOS 11.4?

iOS 12 beta 1 być może nie przypadł wam do gustu lub sprawia problemy. Na szczęście, wiemy, jak wrócić do iOS 11.4, który jest ostatnią stabilną wersją systemu Apple’a. W tym poradniku dowiecie się, krok po kroku, jak przeprowadzić taką czynność. Nie jest to trudne. Tak więc zobaczmy, jak poprawnie to zrobić.

iOS 12 beta 1 Apple udostępniło deweloperom aplikacji pod zakończeniu keynote otwierającym tegoroczną konferencję WWDC 2018. Domyślam się, że sporo z was, bez dostępu do konta deweloperskiego, zainstalowało ten system i teraz zastanawia się nad tym, jak wrócić z iOS 12 beta do iOS 11.4. Zobaczmy, co należy w tym celu zrobić.

Jak poprawnie wrócić z iOS 12 beta do iOS 11.4

Chcąc wrócić z iOS 12 beta 1 do iOS 11.4 musicie uzyskać dostęp do odpowiedniego obrazu i wykorzystać komputer z iTunes. Pamiętajcie jednak, że jeśli zechcecie odtworzyć iPhone’a czy iPada na ostatniej stabilnej wersji systemu, to musicie dysponować odpowiednią kopią zapasową danych i ustawień, którą powinniście utworzyć jeszcze przed instalacją bety. Tej wykonanej na urządzeniu z zainstalowanym systemem iOS 12 beta nie będzie można użyć. Ok, jeśli wszystko jasne, to zobaczmy, jak wrócić do stabilnej wersji oprogramowania.

1. Udajecie się do sekcji pobierania dla deweloperów na stronie Apple’a i w obszarze Release Software rozwijacie listę z iOS 11.4, gdzie następnie pobieracie odpowiedni plik IPSW dla własnego iPhone’a lub iPada. Jeśli nie macie dostępu do konta deweloperskiego, to alternatywnie obrazy możecie pobrać stąd.

iOS 12 beta jak wrócić do iOS 11.4 Apple iPhone krok po kroku poradnik

2. Podłączacie iPhone’a lub iPada do komputera z użyciem kabla USB i uruchamiacie program iTunes.

3. W iTunes należy wybrać ikonkę własnego urządzenia i następnie z wciśniętym klawisze ALT (Mac) lub Shift (Windows) wybrać opcję Sprawdź uaktualnienia.

iOS 12 beta jak wrócić do iOS 11.4 Apple iPhone krok po kroku poradnik

4. W nowym oknie trzeba wskazać pobrany wcześniej plik IPSW i następnie wybrać opcję Uaktualnij. Potem już trzeba tylko postępować z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i po instalacji systemu odtworzyć ustawienia i aplikacje z wcześniej utworzonej kopii.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij