Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca na Androida [maj 2017]

Majówka za nami, a po śniegu śladów brak. Czas zatem na najlepsze aplikacje dla systemu Android w roku 2017 – po raz piąty. W dzisiejszym zestawieniu warto rzucić okiem przede wszystkim na Photomath, który przyda się uczniom oraz Smart Wallpapers. W maju pojawiły się także inne ciekawe aplikacje. Oto one.

Majówka za nami, a po śniegu śladów brak. Czas zatem na najlepsze aplikacje dla systemu Android w roku 2017 – po raz piąty. W dzisiejszym zestawieniu warto rzucić okiem przede wszystkim na Photomath, który przyda się uczniom oraz Smart Wallpapers. W maju pojawiły się także inne ciekawe aplikacje. Oto one.

Sklep Play Gpogle Android

Smart Wallpaper

Wprowadzone wraz z systemem Android 2.1 „żywe tapety” były jedną z najbardziej pożądanych funkcji smartfonów tamtych lat. Od stycznia 2010 roku minęło już jednak siedem lat, a aplikacje tego typu praktycznie odeszły do lamusa za sprawą Material Design. Smart Wallpaper – jak inne tego typu aplikacje – jest w praktyce galerią „żywych tapet”. Wszyscy odnajdziemy w niej coś dla siebie. Mocno promowaną funkcją aplikacji jest dobór teł według różnych kategorii — np. pory dnia lub lokalizacji, w której się znajdujemy.

Kinscreen

Kinscreen reprezentuje aplikacje skierowane do fanów oszczędzania baterii. Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie tworzyć własne gesty służące do kontroli mechanizmu podświetlenia ekranu w tabletach i telefonach. Dzięki wykorzystywaniu czujników, program jest w stanie wykryć moment, gdy przestajemy patrzeć w ekran i wyłączyć wtedy matrycę, a następnie aktywować ją, gdy znów rzucimy na niego okiem — wszystko tylko po to, aby w jakimś stopniu zaoszczędzić odrobinę baterii.

Overlay

Overlay jest pozycją stworzoną z myślą o fanach estetycznych teł oraz hipsterskich haseł na nich czasami umieszczanych. Aplikacje tego typu pozwalają nam w wielkim skrócie spersonalizować tapety w systemie Android przy pomocy naklejek oraz różnego rodzaju dodawanego tekstu. Overlay dziecinnie prostą obsługą przekona do siebie każdego, a efekty jej działania potrafią odebrać dech w piersi.

 

Texpand

Texpand jest nowatorską implementacją mechanizmu znanego z iOS w Androidzie. Aplikacja pozwala na dodawanie w systemie własnych skrótów oraz definicji im odpowiadającym, dzięki czemu wykonywanie obowiązków służbowych oraz pisanie np. internetowym slangiem może stać się jeszcze prostsze. Program działa na zasadzie wyświetlającego się panelu po wykryciu użycia obsługiwanego przez niego hasła i wyświetla listę podobnie oznaczonych znaczeń wraz z wyszukiwaną przez nas pozycją. W praktyce wygląda to trochę, jak przedstawianie rok temu na Google I/O aplikacje typu „Android Instant Apps”.

Phoptomath

Photomath ułatwi życie uczniów. Powiada się, że nie ma uczniów niestworzonych do matematyki, są po prostu źli nauczyciele. Jeśli więc już na takiego natrafimy, warto wziąć pod uwagę aplikacje tego typu. Potrafi ona skanować pisane ręcznie równania oraz rozwiązywać je, przedstawiając zainteresowanemu drogę do uzyskania poprawnej odpowiedzi. Moim zdaniem powinien być niezbędnikiem w telefonie ucznia, który oprócz szybkiej metody na odrobienie pracy domowej szuka przede wszystkim wiedzy.

Zobacz także: Najlepsze gry mobilne – maj 2017 (iOS/Android)

Volkey Scroll

Volkey Scroll ułatwia czytanie na telefonie i tablecie. Wzorując się na urządzeniach Blackberry oraz czytnikach e-booków bez ekranów dotykowych, program dodaje urządzeniu możliwość przewijania treści przy pomocy klawiszy kontroli głośności dźwięków. Nawigacja przyciskami działa zarówno w różnej maści czytnikach i przeglądarkach, jak i w samym launcherze, a aplikacje wspierane przez rozwiązanie możemy ustalić w ustawieniach aplikacji.

Bixbye

Samsung Galaxy S8 cieszy się nadzwyczaj dobrą popularnością, a co za tym idzie, osoby posiadające to urządzenie w Polsce muszą żyć w świadomości tego, że ich telefon posiada niewykorzystywany klawisz asystenta głosowego Bixby, który nie obsługuje jeszcze naszego rodzimego języka. Aplikacja Bixbye pozwala na zmianę jego mapowania, co w efekcie pozwala zrobić z niego przycisk migawki aparatu, jak i skrót wybierania wybranego przez nas numeru — np. dziecka.

Keepsafe

Keepsafe jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie prywatność. Wielu użytkowników tabletów oraz smartfonów nie korzysta z blokady ekranu. To powoduje, że ich prywatne dane, takie jak wiadomości, zdjęcia oraz kontakty mogą trafić w niepowołane ręce. Z pomocą przychodzi jednak omawiana aplikacja, która pozwala na import fotografii z pamięci urządzenia do pamięci chmurowej aplikacji, pozwalając tym samym na zablokowanie dostępu do treści tych hasłem, nie blokując tym samym dostępu do sprzętu np. dzieciom. Mechanizm powoduje, że wybrane przez nas fotografie usuwane są z urządzenia, a więc w momencie zgubienia/kradzieży sprzętu nie zostaną wykorzystane przeciwko nam.

Lookup

Lookup pomoże osobom nieznającym języków obcych. Aplikacja jest implementacją słownika Google, pozwalającą na tłumaczenie zaznaczonego tekstu na ojczysty język użytkownika. Aplikacja kopiuje mechanizm znajdujący się w iOS oraz macOS, pozwalające na odnalezienie definicji słowa. Jej dodatkowym atutem jest możliwość zapisywania rekordów offline, co może ułatwić korzystanie z jego atutów za granicą.

 

Nougat Quick Settings

Android 7.0 Nougat wprowadził bardzo przydatną funkcję — możliwość dodawania własnych kafelków ustawień do menu szybkich skrótów w panelu powiadomień. Nougat Quick Settings pozwala na dodawanie skrótów do dowolnych ustawień, nawet tych nieobsługiwanych domyślnie przez system udostępniony przez Google. Warto odnotować, że funkcja ta nie działa w urządzeniach Xiaomi z zainstalowanym MIUI.

Zobacz także >> Najciekawsze nowości, które niedawno pojawiły się w aplikacji Mapy Google

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij