Udostępnij
Tweetnij

Jeden nowy Surface w tym roku. Kolejne trzy w 2017 r.

Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się premiery nowego urządzenia z serii Surface. Plany Microsoftu ujawnił jeden z indyjskich deweloperów aplikacji, Shubhan Chemburkar, który odwiedził Redmond. W jednym z budynków Microsoftu znalazł ścianę z Surface’ami, gdzie na ten rok znajduje się jeden wolny slot, a na 2017 rok przeznaczono trzy półki.

Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się premiery nowego urządzenia z serii Surface. Plany Microsoftu ujawnił jeden z indyjskich deweloperów aplikacji, Shubhan Chemburkar, który odwiedził Redmond. W jednym z budynków Microsoftu znalazł ścianę z Surface’ami, gdzie na ten rok znajduje się jeden wolny slot, a na 2017 rok przeznaczono trzy półki.

Jesienią zeszłego roku Microsoft zaprezentował portfolio nowych Surface’ów, w tym Surface’a Booka. Co natomiast gigant z Redmond przygotowuje na ten rok? Okazuje się, że niewiele i na to wskazują tweety jednego z indyjskich deweloperów aplikacji, który odwiedził siedzibę Microsoftu. Dokładnie 88 budynek, gdzie znajduje się ściana z półkami, na których umieszczono Surface’y. Jedna z półek ma podpis 2016 i coming soon. To oznacza, że w tym roku zobaczymy tylko jedno nowe urządzenie z tej linii. Więcej powinniśmy ujrzeć w przyszłym roku, bo na 2017 r. zarezerwowano aż trzy półki.

Plotki, które niedawno opublikował serwis Digitimes sugerują, że w tym roku pod nazwą Surface pojawi się urządzenie z nowej kategorii i będzie to komputer AiO (All-in-One). Jest to komputer stacjonarny z ekranem. Jego szczegóły nie są znane, ale widzimy, że gigant z Redmond chce pod nazwą Surface sprzedawać coraz więcej urządzeń, a nie tylko tablety czy duże ekrany dotykowe.

Co więc z nowymi tabletami? Te zobaczymy najpewniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Surface 4 i Pro 5. Takich modeli możemy się spodziewać. Późniejsza premiera wynika z opóźnień w dostawach procesorów Intel Kaby Lake, które mają być dostępne dopiero jesienią. Ponadto wcześniejsze plotki sugerowały, że premiera nowych Surface’ów ma zbiec się z premierą dużej aktualizacji dla Windows 10, która będzie rozwijana pod nazwą kodową Redstone 2. Pierwsze uaktualnienie Redstone jest już w zasadzie prawie gotowe i wiemy, że zostanie wydane 2 sierpnia pod nazwą Windows 10 Anniversary Update. Aktualizacja będzie największym z dotychczasowych patchy dla nowych okienek, które wydano w lipcu zeszłego roku.

Nowości planowane dla Redstone 2 nie są jeszcze znane, ale wkrótce je poznamy, bo najpierw przetestują je uczestnicy programu Windows Insider. Testy zapewne rozpoczną się już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dwa nowe tablety to jedno, ale pozostaje jeszcze jeden wolny slot na trzeciego Surface’a. Najprawdopodobniej będzie to nowy, flagowy smartfon. Udział Windows 10 Mobile/Windows Phone spada, ale mimo to Microsoft nadal wierzy, że na rynku jest miejsce dla jego nowego smartfonu, który ma być skierowany przede wszystkim dla rynku biznesowego.

Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Kolejne miesiące przyniosą nam więcej informacji. Podobno komputer AiO zostanie wprowadzony do oferty jeszcze w tym kwartale.

Źródło: verge

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij