Udostępnij
Tweetnij

Panasonic Toughpad FZ-M1 MK2 – nowy tablet do zastosowań specjalnych

Panasonic wprowadza do oferty odświeżony tablet Toughpad FZ-M1 z dopiskiem MK2 w nazwie. Urządzenie zaprojektowano przede wszystkim z myślą o branży handlowej i logistycznej. Tablet Toughpad FZ-M1 MK2 ma m.in. kamerę z technologią Intel Real Sense. Przy okazji z tabletem na rynek wchodzi Ingenico iCMP – jeden z najmniejszych i najlżejszych modułów do płatności Chip & Pin.

Panasonic wprowadza do oferty odświeżony tablet Toughpad FZ-M1 z dopiskiem MK2 w nazwie. Urządzenie zaprojektowano przede wszystkim z myślą o branży handlowej i logistycznej. Tablet Toughpad FZ-M1 MK2 ma m.in. kamerę z technologią Intel Real Sense. Przy okazji z tabletem na rynek wchodzi Ingenico iCMP – jeden z najmniejszych i najlżejszych modułów do płatności Chip & Pin.

Panasonic Toughpad FZ-M1 MK2 to odświeżony tablet FZ-M1, który zaprezentowano w trakcie targów Retail Business Technology Expo w Londynie. W nowym tablecie Panasonica na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się kamery Intel RealSense. Rozwiązanie to łączy w sobie kamerę konwencjonalną, podczerwieni oraz projektor podczerwonego światła laserowego i w ten sposób oferuje wiele dodatkowych funkcji. Na przykład pozwala wykryć głębię i oszacować wielkość dostępnej przestrzeni za pomocą promieni podczerwieni, które odbijają się od znajdujących się na ich drodze przedmiotów. Panasonic wierzy, że takie rozwiązania mogą być w szczególności przydatne w branży handlowej czy logistycznej, gdzie w ten sposób można użyć urządzenia do przeprowadzania pomiarów (chociażby opakowań).

Panasonic Toughpad FZ-M1 MK2

Sercem nowego tabletu Panasonica jest procesor Intel Core m5-6Y57 vPro. Jest to 64-bitowa jednostka centralna z dwoma rdzeniami taktowanymi zegarem 1,1 GHz (do 2,8 GHz w trybie częstotliwości turbo), która obsługuje cztery wątki (dzięki Hyper-Threading). Współczynnik TDP wynosi zaledwie 4,5 W. Procesor nie potrzebuje do pracy wentylatora i jest schładzany pasywnie. Za obliczenia graficzne odpowiada zintegrowany układ GPU Intel HD Graphics taktowany zegarem w zakresie 300-900 MHz. Poza tym procesor ma 4 MB pamięci podręcznej i wytwarzany jest w 14 nm procesie technologicznym. Toughpad FZ-M1 MK2 ma również moduł Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN, Bluetooth 4.1 oraz kamerę 8 MP z przysłoną f/2.0. Całość waży tylko 540 gramów i pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. Tablet zamknięto w obudowie o grubości 18 mm. Ciekawostką jest opcjonalna bateria z funkcją wymiany Hot Swap, czyli bez konieczności wyłączania tabletu.

Do sprzedaży trafia także wariant Value z nieco słabszym procesorem Intel Atom x5-Z8550. Tablet Toughpad FZ-M1 MK2 jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od 7950,00 zł netto za wersję podstawową oraz od 5500,00 zł netto za wersję Value. Panasonic wprowadza także na rynek moduł Ingenico iCMP Chip & Pin. Jest to jedno z najmniejszych i najlżejszych urządzeń służących do płatności mobilnych, które będzie można podłączyć do dowolnego tabletu Panasonic Toughpad.

– Nowy Toughpad FZ-M1 MK2 wraz z modułem Ingenico iCMP to uniwersalne rozwiązanie płatnicze, łączące funkcje terminalu POS i szereg aplikacji biznesowych. Rozszerzając możliwości urządzeń Toughpad udowadniamy, że jesteśmy w stanie spełnić niemal wszystkie oczekiwania odbiorcy przy pomocy jednego urządzenia. Jednocześnie cały czas prowadzimy badania i pracujemy nad rozwojem naszych urządzeń z myślą nie tylko o obecnych, ale i przyszłych potrzebach rynku handlowego – mówi Jan Kaempfer, General Manager of Marketing w Panasonic Computer Product Solutions.

Panasonic Toughpad FZ-M1 MK2

Źródło: informacja prasowa

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij