Udostępnij
Tweetnij

Microsoft udostępnia Windows RT 8.1 Update 3

Microsoft udostępnił większe uaktualnienie dla tabletów z Windows RT – patch Windows RT 8.1 Update 3, który przynosi nowe menu Start.

Microsoft udostępnił większe uaktualnienie dla tabletów z Windows RT – patch Windows RT 8.1 Update 3, który przynosi nowe menu Start.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft udostępnił duże uaktualnienie dla tabletów z systemem Windows RT i procesorami opartymi na architekturze ARM. Mowa o Windows RT 8.1 Update 3, które dostępne jest z poziomu Windows Update.

8.1-start

Windows RT 8.1 Update 3 to przede wszystkim nowe menu Start, które jest podobne do tego, które znajduje się w systemie Windows 10. Niestety, na podobieństwach wizualnych się kończy. Menu Start z Windows RT 8.1 Update 3 bazuje na DirectCU, a więc bliżej mu do elementu, który Microsoft stosował w pierwszych kompilacjach Windows 10 Technical Preview udostępnionych jeszcze w zeszłym roku. Potem dokonano zmiany, ale w Windows RT Microsoft postanowił pozostać przy starszej wersji.

Microsoft już wcześniej przekazał, że tablety z Windows RT nie dostaną aktualizacji do Windows 10. Wynika to m.in. z procesu powolnego uśmiercania tej platformy. Na początku tego roku zakończono produkcję dwóch ostatnich tabletów z systemem Windows RT, czyli Lumii 2520 oraz Surface’a 2 i nie zanosi się na to, abyśmy w przyszłości zobaczyli kolejne.

źródło, fot.: microsoft-news

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij