Udostępnij
Tweetnij

Ogromne zapotrzebowanie na tablety Microsoft Surface

To będzie bardzo pomyślna jesień dla Microsoftu, przynajmniej w kontekście sprzedaży tabletów Surface. Jak twierdzą dostawcy, zapotrzebowanie jest zdecydowanie większe niż w ubiegłym roku.

Surface Pro 3
To będzie bardzo pomyślna jesień dla Microsoftu, przynajmniej w kontekście sprzedaży tabletów Surface. Jak twierdzą dostawcy, zapotrzebowanie jest zdecydowanie większe niż w ubiegłym roku.

Microsoft musi się przygotować na zdecydowane zwiększenie dostaw Surface do sklepów w drugiej połowie bieżącego roku. Dostawcy twierdzą bowiem, że zapotrzebowanie na te produkty w czwartym kwartale będzie o 50 proc. większe niż w tym samym okresie przed rokiem. Dla giganta z Redmond to znakomita wiadomość – tylko w ciągu trzech ostatnich miesięcy dzięki Surface na jego konta wpłynęło prawie 900 milionów dolarów.

Zwiększone zainteresowanie tego rodzaju sprzętem prawdopodobnie ma związek z tym, że Microsoft zaczął go wyposażać w nową wersję swojego systemu operacyjnego, Windows 10. Jest to również pomyślny sygnał dla kurczącego się ostatnio rynku tabletów.

Na fali powinny być zwłaszcza Surface 3 i Surface Pro 3. Pierwszy z wymienionych oferuje wyświetlacz 10,8 cala z rozdzielczością 1920 x 1280 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom x7, 2 lub 4 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci flash. Surface Pro 3 to urządzenie zdecydowanie mocniejsze. Pod 12-calowym ekranem, pracującym w rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli, kryją się procesory Intel Core 4. generacji (i3, i5, i7), 4 lub 8 GB RAM i pamięć od 64 do nawet 512 GB.

Źródło: Tablet-news

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij