Udostępnij
Tweetnij

Dell podnosi ceny tabletów Venue 10 Pro i 11 Pro. Nawet o 150 euro!

Dell podniósł w Europie ceny kolejnych tabletów. Po modelu Venue 8 7840 przyszła pora na modele z Windows 8.1, które w Niemczech podrożały o kilkadziesiąt euro.

Dell Venue 11 Pro

Dell podniósł w Europie ceny kolejnych tabletów. Po modelu Venue 8 7840 przyszła pora na modele z Windows 8.1, które w Niemczech podrożały o kilkadziesiąt euro.

Dell podniósł ceny tabletów z serii Venue 10 Pro i 11 Pro. Urządzenia podrożały w Niemczech o kilkadziesiąt euro. Podstawowy model Venue 10 Pro kosztuje teraz 349 euro (20 euro więcej), a cenę najbardziej rozbudowanej wersji podniesiono o 50 euro (do 499 euro). W przypadku Venue 11 Pro podwyżki są jeszcze większe. Cenę urządzenia zwiększono aż o 150 euro w każdej możliwej konfiguracji i obecnie można je nabyć od 529 euro (wcześniej od 379 euro).

Wyższe ceny spowodowane są oczywiście niekorzystnym kursem dolara wobec euro. To spowodowało także podwyżki cen smartfonów. Problem nie dotyczy tylko krajów, gdzie walutą jest euro, ale także Polski o czym szerzej wspominaliśmy wam kilka tygodni temu.

Pamiętajmy, że wyższe ceny serwuje nie tylko Dell, ale także inni producenci, którzy muszą je zwiększać, aby nie stracić. Niestety, sytuacja ta nie ulegnie poprawie w ciągu kilku najbliższych tygodni. Proces powrotu cen do starych wartości może zająć wiele miesięcy.

źródło: tabtech

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij