Udostępnij
Tweetnij

Microsoft przejmuje N-trig – firmę odpowiadającą za Surface Pen dla Surface Pro 3

Jeśli wierzyć plotkom, to Microsoft zamierza przejąć firmę N-trig, która ukrywa się za technologiami dla rysika z Surface Pro 3. Wartość transakcji ma przekroczyć 200 mln dolarów.

Surface-Pro-3-with-Pen

Jeśli wierzyć plotkom, to Microsoft zamierza przejąć firmę N-trig, która ukrywa się za technologiami dla rysika z Surface Pro 3. Wartość transakcji ma przekroczyć 200 mln dolarów.

N-trig jest firmą, która jest właścicielem technologii wykorzystanych w rysiku Surface Pen, który znamy z tabletu Surface Pro 3. Teraz dowiadujemy się, że gigant z Redmond chce przejąć tę firmę, a kwota transakcji ma przekroczyć 200 milionów dolarów. Microsoft nie komentuje tych doniesień, ale być może potwierdzi je w niedługim czasie.

Jakiś czas temu Panas Panay z Microsoftu przekazał w wywiadzie dla serwisu Neowin, że jego firma zamierza skupić się na możliwościach oferowanych przez rysik i w przyszłości rozwiązania te mają być udoskonalane. Surface już przestał przynosić straty, a więc nic dziwnego, że Microsoft inwestuje pieniądze w rozwiązania, które mogą tylko poprawić wyniki sprzedaży tabletów. Zakup N-trig będzie jednym z nich… o ile dojdzie do skutku. Jeśli tak, to N-trig ma zostać zintegrowane z Microsoftem.

źródło: Neowin, Reuters

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij