Udostępnij
Tweetnij

W Q2 sprzedano 23% więcej procesorów dla tabletów niż rok wcześniej

Z najnowszego raportu Strategy Analytics wynika, że w drugim kwartale tego roku zrealizowano o 23% więcej zamówień na procesory dla tabletów niż w adekwatnym okresie 2013 roku. Kto był liderem?

SoC Apple A7

Z najnowszego raportu Strategy Analytics wynika, że w drugim kwartale tego roku zrealizowano o 23% więcej zamówień na procesory dla tabletów niż w adekwatnym okresie 2013 roku. Kto był liderem?

Przeczytaj koniecznie >> AnandTech: 2-rdzeniowy SoC Apple A8 to potężny procesor!

Według Strategy Analytics producenci procesorów dla tabletów zrealizowali w drugim kwartale tego roku zamówienia na układy SoC o łącznej wartości 945 milionów dolarów. W tym czasie sprzedano o 23% więcej procesorów niż w drugim kwartale 2013 roku.

Liderem pozostaje Apple (które notabene samo nie produkuje własnych procesorów dla iPadów i iPhone’ów) z 26% udziałem. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się Intel z 19% udziałem, a więc znacznie większym niż rok wcześniej. Trzecie miejsce przypadło Qualcommowi (17%), kolejne dwa (4. i 5.) – odpowiednio – MiediaTek i Samsungowi.

Stuart Robinson z firmy Strategy Analytics stwierdza, że w trzecim kwartale tego roku spory udział mogła mieć Nvidia. Głównie za sprawą układów Tegra K1, w tym 64-bitowego wariantu, który ma trafić na pokład niezapowiedzianego tabletu Nexus 9 od HTC.

źródło: Fudzilla

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij