Udostępnij
Tweetnij

IFA 2014: FZ-E1 oraz FZ-X1 – nowe tablety Toughpad od Panasonic

Podczas tegorocznych targów IFA Panasonic zaprezentował najbardziej wytrzymałe na świecie 5-calowe tablety, które dodatkowo oferują funkcjonalności smartfonu, jak np. możliwość łączności głosowej. Modele FZ-E1 oraz FZ-X1, należące do linii Toughpad, wytrzymują upadek z wysokości do 3 metrów i zanurzenie w wodzie do 1,5 metra. Urządzenia trafią do sprzedaży w listopadzie tego roku.

Podczas tegorocznych targów IFA Panasonic zaprezentował najbardziej wytrzymałe na świecie 5-calowe tablety, które dodatkowo oferują funkcjonalności smartfonu, jak np. możliwość łączności głosowej. Modele FZ-E1 oraz FZ-X1, należące do linii Toughpad, wytrzymują upadek z wysokości do 3 metrów i zanurzenie w wodzie do 1,5 metra. Urządzenia trafią do sprzedaży w listopadzie tego roku.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje tabletów

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Nowe tablety klasy fully rugged, Toughpad FZ-E1 oraz Toughpad FZ-X1, działają odpowiednio  w oparciu o system operacyjny Winsows Embedded 8.1 Handheld i Android™ 4.2.2. Parametry urządzenia w zakresie wytrzymałości wykraczają poza standard MIL-STD-810G oraz spełniają wymagania certyfikacji IP68, co oznacza, że tablety są w stanie pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Toughpady FZ-E1 i oraz FZ-X1 wytrzymują upadek z wysokości do 3 metrów, nawet na betonową powierzchnię. Ponadto pełna szczelność urządzeń chroni je przed wnikaniem kurzu oraz umożliwia zanurzenie w wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut. Z kolei dzięki wbudowanemu podgrzewaniu, mogą pracować w temperaturze od -20° do 60°C. Są także odporne na uderzenia, wstrząsy, wibracje oraz dużą wilgotność.

Dzięki antyrefleksyjnemu wyświetlaczowi HD (1280×720), tablety zapewniają wyraźny i czytelny obraz nawet przy dużym nasłonecznieniu. Wielodotykowy, wzmocniony ekran pozwala na obsługę do 10 aktywnych punktów jednocześnie oraz umożliwia korzystanie z urządzeń nawet w grubych rękawicach roboczych. Dodatkowo modele wyposażono w czujnik deszczu, który pozwala operować nimi nawet podczas bardzo intensywnych opadów, wykrywając wówczas jeden punkt dotykowy.

Tablety Toughpad FZ-E1 i FZ-X1 mają wbudowany aparat 8 Mpx z lampą błyskową LED zlokalizowany na tylnej ścianie urządzenia oraz aparat 1.3 Mpx, znajdujący się z przodu. Ponadto oferują szerokie możliwości konfiguracyjne, takie jak zintegrowany czytnik kodów kreskowych 1D/2D oraz port rozszerzeń, który umożliwia dostosowanie urządzeń do indywidualnych potrzeb użytkowników. Z kolei dzięki programowalnym klawiszom funkcyjnym mają oni możliwość uruchamiania najważniejszych aplikacji i narzędzi za pomocą jednego przycisku.

[nggallery id=242]

FZ-E1 i FZ-X1 to pierwsze wzmocnione urządzenia z linii Toughpad, oferujące łączność głosową. Oba modele zapewniają funkcje transmisji głosu i danych w technologii 4G LTE/3G/GPRS. W standardowym wyposażeniu znajdują się także port microUSB, moduł Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v4.0 (klasa 1), samodzielny moduł GPS oraz czytnik komunikacji NFC (ang. Near Field Communication). Zintegrowana funkcja GPS o dokładności sięgającej 2-4 metrów jest idealnym rozwiązaniem dla pracowników poszukujących wiarygodnego systemu nawigacji satelitarnej.

Z myślą o wysokiej jakości komunikacji głosowej urządzenia wyposażono w 3 mikrofony dla inteligentnej redukcji szumów oraz dwa głośniki przednie, osiągające głośność do 100 dB. Dzięki temu rozmówca jest wyraźnie słyszany nawet w warunkach bardzo dużego hałasu, np. na budowie lub w pobliżu głośno pracujących silników.

Bateria o mocy 6,200mAh umożliwia nieprzerwaną pracę urządzeń do 14 godzin[1]. Ich działanie można dodatkowo wydłużyć, dzięki funkcji wymiany baterii typu hot-swap. Umożliwia ona zastąpienie wyczerpanego akumulatora nowym bez konieczności wyłączania urządzenia. Dodatkowo tablety oferują funkcję szybkiego ładowania, która pozwala w ciągu około 1 godziny naładować baterię w 50 proc., podczas gdy pełne ładowanie trwa około 3 godzin[2]. Czas czuwania Toughpadów na pojedynczej baterii wynosi około 40 dni, z kolei prowadząc rozmowy urządzenie może funkcjonować do 23 godzin.

Toughpady FZ-E1 oraz FZ-X1 zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach mobilnych zatrudnionych w transporcie, logistyce, służbach ratunkowych, handlu detalicznym, produkcji czy też lotnictwie. Wraz z urządzeniami w ofercie dostępne będą dodatkowe akcesoria, takie jak kabury, uchwyty naręczne, uchwyt samochodowy i biurkowa stacja dokująca. Pozwolą one nosić urządzenia przy sobie, jak również zamontować je w zależności od potrzeb użytkowników.

– Mimo niewielkich rozmiarów, najnowsze tablety Panasonic Toughpad to najbardziej wytrzymałe i wydajne urządzenia w swojej klasie powiedział Jan Kaempfer, General Manager Panasonic Marketing dla Computer Product Solutions. – Urządzenia są w stanie wytrzymać upadek z wysokości do 3 metrów, ekstremalne temperatury, a nawet zanurzenie w wodzie. Mają krystalicznie przejrzysty, łatwy w użyciu ekran dotykowy HD oraz wydajny procesor Qualcomm Quad Core do obsługi najnowszych aplikacji. Oprócz tego szerokie możliwości konfiguracji, 1000 godzin czuwania, a także opcja wymiany baterii pozwalają spełnić potrzeby najbardziej wymagających pracowników mobilnych – uzupełnia Jan Kaempfer.

Panasonic Toughpad FZ-X1 (Android™) jest dostępny u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic w cenie od 5800 zł netto. Z kolei Panasonic Toughpad FZ-E1 (Windows Embedded 8.1 Handheld) trafi na polski rynek w listopadzie 2014 r. i będzie dostępny w sugerowanej cenie od 6200 zł netto. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.toughbook.eu.

[1] Warunki pomiaru czasu pracy baterii: bezprzewodowa sieć LAN włączona, stały dostęp do serwera w trakcie przeglądania stron WWW, przewijanie co sekundę; zmiana strony co 30 sekund, pobieranie danych co 30 sekund.

[2] Czas ładowania baterii różni się pomiędzy modelem FZ-E1 oraz FZ-X1. Więcej informacji znajduje się w specyfikacji technicznej dostępnej na stronie internetowej producenta.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij