Udostępnij
Tweetnij

Lenovo wycofuje ze Stanów Zjednoczonych 8-calowe tablety z Windows. Gdzie trafią?

IT World informuje, że Lenovo postanowiło wycofać ze Stanów Zjednoczonych mniejsze tablety z okienkami Microsoftu, jak model ThinkPad 8. Urządzenia te obecnie są przetransportowywane w inne regiony świata, gdzie zainteresowanie nimi jest większe. Dlaczego 8-calowe tablety Lenovo z Windows nie odniosły sukcesu w Ameryce i czy inni producenci pójdą w śladu chińskiej firmy? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Lenovo ThinkPad 10

IT World informuje, że Lenovo postanowiło wycofać ze Stanów Zjednoczonych mniejsze tablety z okienkami Microsoftu, jak model ThinkPad 8. Urządzenia te obecnie są przetransportowywane w inne regiony świata, gdzie zainteresowanie nimi jest większe. Dlaczego 8-calowe tablety Lenovo z Windows nie odniosły sukcesu w Ameryce i czy inni producenci pójdą w śladu chińskiej firmy? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Przeczytaj koniecznie >> Microsoft zwalnia producentów tanich tabletów z opłat za Windows. Modele w cenie 99 dolarów w drodze

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lenovo 8-calowy tablet z Windows 8 – model ThinkPad 8 – zaprezentowało na początku tego roku, w trakcie targów CES 2014 w Las Vegas. Wkrótce po tym urządzenie trafiło do sprzedaży, również w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem ITWorld informuje, że Chińczycy obecnie są w trakcie procesu wycofywania tego typu urządzeń z rynku amerykańskiego. Powód? Zbyt małe zainteresowanie takimi tabletami ze strony klientów.

Raymond Gorman z Lenovo powiedział „w Stanach Zjednoczonych widzimy duże zainteresowanie 10-calowymi tabletami z Windows, co dostrzegamy na przykładzie ThinkPada 10.” I dodaje, że „na innych rynkach, jak dla przykładu Brazylii, Chinach lub Japonii, zainteresowanie ThinkPadem 8 jest znacznie większe. Dlatego też zwiększamy tam nasze stany magazynowe ThinkPada 8 w celu zapewnienia odpowiedniej podaży. Jeśli rynek ulegnie zmianie, to oczywiście zmienimy naszą strategię.

Mówiąc prościej. ThinkPady 8 przerzucane są obecnie do innych państw. Zmiany w Stanach Zjednoczonych dotyczą tylko 8-calowych modeli z Windows. Większe tablety z ekranami o przekątnej 10 cali i okienkami Microsoftu sprzedają się tam całkiem nieźle i cały czas są dostępne. Zarówno te z serii Miix, jak i ThinkPad 10.

Dlaczego ThinkPad 8 nie odniósł rynkowego sukcesu w Stanach Zjednoczonych? Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze jest to dosyć trudny rynek, który zdominowany jest przez iPada. Produkty Apple od dawna cieszą się największym zaufaniem wśród Amerykanów. Kolejnym problemem jest wysoka cena ThinkPada 8. Tablet ten oferuje dobrą specyfikację techniczną, ale coś za coś. Najprostszy wariant tabletu z 32 GB pamięci na dane wyceniono na 399 dolarów. Model z dyskiem o pojemności 128 GB oznacza wydatek o 200 dolarów większy. W Stanach Zjednoczonych dostępnych jest jednak wiele tańszych 8-calowych tabletów z Windows, chociażby od Della lub Acera. Dlatego też ThinkPad 8 miał utrudnione zadanie. Ponadto, jak słusznie zauważył Gorman, Amerykanie niespecjalnie lubują się w 8-calowcach z Windows, nie tylko tych od Lenovo.

Co nie zmienia faktu, że Lenovo i tak się nie poddaje i przygotowuje się do premiery nowego modelu ThinkPada 8. Odświeżony tablet ma otrzymać szybszy, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3795 taktowany zegarem 1,39 GHz (2,39 GHz w trybie Turbo Boost) oraz zwiększoną do 4 GB pamięć operacyjną RAM. Nie wiemy jeszcze, w jakim stopniu przełoży się to na zmianę w cenie tabletu, ale jest całkiem możliwe, że ta nie ulegnie zmianie. Odświeżony wariant ThinkPada 8 mamy zobaczyć już za niespełna dwa miesiące, na początku września w trakcie berlińskich targów IFA 2013. W trakcie targów zobaczymy zapewne również wiele innych, tańszych modeli z Windows 8.1 I 8-calowymi ekranami. Microsoft niedawno zapowiedział, że przed koncem tego roku do sprzedaży trafią tablety z okienkami, których cena nie przekroczy 99 dolarów. IFA 2014 będzie najlepszym momentum na pokazanie ich światu.

Źródło: ITWorld

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij