Udostępnij
Tweetnij

PocketBook Touch Lux 2 zdobywcą nagrody Red Dot Award

PocketBook Touch Lux 2 zdobył najbardziej prestiżową w zakresie projektowania nagrodę Red Dot Design Award.

PocketBook Touch Lux 2

PocketBook Touch Lux 2 zdobył najbardziej prestiżową w zakresie projektowania nagrodę Red Dot Design Award.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

To najbardziej zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen (Nadrenii Północnej-Westfalii) – jedną z najstarszych i najznamienitszych instytucji tego typu w Europie. Od 1954 roku nagroda Red Dot Design Award trafia w ręce producentów, których projekty i wyroby zyskają uznanie jury i zostaną uznane za wyjątkowo innowacyjne i przełomowe w swojej kategorii. Rozwiązanie firmy PocketBook nie po raz pierwszy zostało uhonorowane renomowanym tytułem „Najlepszego wzoru produktu” – w 2012 r. uzyskał ją tablet PocketBook A10. 

„Kolejna nagroda Red Dot, która jest najwyższym europejskim wyróżnieniem dla wzornictwa produktów, ponownie udowodniła, iż rozwiązania PocketBook są nie tylko zaawansowane technologicznie, ale również wykonane z troską o estetykę, ergonomię i jakość,” – powiedział Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej, komentując zdobyte wyróżnienie.

W tegorocznej edycji zgłoszono 4 815 wniosków konkursowych z 53 krajów. Międzynarodowe, 40-osobowe jury doceniło estetykę i jakość wykonania flagowego czytnika PocketBook – modelu Touch Lux 2 z ekranem E Ink. W produkcji urządzenia wykorzystano materiały, które sprawiają, iż czytelnik otrzymuje nie tylko wygodny i ergonomiczny gadżet, ale także starannie opracowane rozwiązanie. Dodatkowej atrakcyjności dodaje przednie podświetlenie, dzięki czemu lektura możliwa jest również w mniej korzystnych warunkach oświetlenia. Matowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 6 cali pozwala łatwo poruszać się po intuicyjnym i przyjaznym menu.

Gala finałowa konkursu Red Dot Award odbędzie się w Essen, w Niemczech 7 czerwca b.r. Wówczas nastąpi prezentacja wszystkich zwycięskich produktów, które następnie zostaną udostępnione szerszej publiczności.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij