Udostępnij
Tweetnij

ABI Research: w tym roku na rynek trafi ponad 200 mln tabletów

W zeszłym roku na rynek trafiło około 166 mln tabletów internetowych. ABI Research prognozuje jednak, że w tym roku zostanie sprzedanych ich więcej… nawet 0 40 mln!

Najlepsze tablety w H1 2013

W zeszłym roku na rynek trafiło około 166 mln tabletów internetowych. ABI Research prognozuje jednak, że w tym roku zostanie sprzedanych ich więcej… nawet 0 40 mln!

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rynek tabletów internetowych z roku na rok jest coraz silniejszych. Sprzedaż standardowych komputerów spada, a tymczasem „dachówek” rośnie jak na drożdżach.

Z informacji ujawnionych przez ABI Research wynika, że w zeszłym roku na rynek trafiło 166 mln tabletów internetowych. Ten rok ma być jednak jeszcze lepszy i prognozuje się, iż zostanie sprzedanych około 20% więcej urządzeń tego typu i tym samym zostanie przekroczona bariera 200 mln sztuk. W raporcie ABI Research czytamy, że 2014 rok może być przełomowy dla Intela, gdyż mniej więcej co piąty tablet sprzedany w tym roku ma być wyposażony w układ tej firmy. W 2013 roku Intel nie miał nawet 5% udziału na rynku tabletów.

W tym samym raporcie czytamy, że udział Ameryki na rynku tabletów ma po raz pierwszy spaść poniżej 50%. Wynika to między innymi z tego, że producenci tabletów. coraz bardziej starają się promować na innych rynkach.

Źródło: ABI Research

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij