Udostępnij
Tweetnij

Apple ma nowy patent na rysik dla iPada

Apple otrzymało kolejny patent na specjalny rysik, który projektowany jest z myślą o iPadzie. Nowy patent zdradza nam kolejne detale związane z jego funkcjonalnością.

Apple iPen

Apple otrzymało kolejny patent na specjalny rysik, który projektowany jest z myślą o iPadzie. Nowy patent zdradza nam kolejne detale związane z jego funkcjonalnością.

Przeczytaj koniecznie >> Czy tak będzie wyglądać 12,9-calowy iPad Pro?

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pamiętacie słowa Steve’a Jobsa „nikt nie chce rysiku”? Zdaje się, że podejście Apple w tej kwestii uległo zmianie, gdyż firma z Cupertino patentuje kolejne rozwiązania z myślą o stylusie dla iPada. W styczniu wspominaliśmy wam o jednym z patentów dla rysika, który otrzymało Apple, a teraz z kolei producent iPada otrzymało na własność intelektualną kolejne rozwiązania.

W przeciwieństwie do obecnie stosowanych rysików, rozwiązanie Apple zakłada stylus wyposażony w końcówkę, która jest w stanie reagować z powierzchnią o różnym rozmiarze. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu końcówki o zmiennych wymiarach. Jedno z ustawień może mieć ograniczoną powierzchnię interakcji w przypadku ustawienia pozycji blisko obudowy rysika. Wtedy byłyby rysowane cienkie linie. Z kolei zgrubienie końcówki sprawiłoby, że byłaby w stanie reagować z większą ilością punktów na ekranie, co mogłoby umożliwić rysowanie grubszych linii. Rysik miałby być wyposażony również w czujniki ruchu.

To oczywiście koncepcja, kolejny pomysł Apple i w rzeczywistości nie wiemy, czy w ogóle ujrzy światło dzienne. Najbardziej prawdopodobnym przeznaczeniem rysika byłoby dołączenie go do domniemanego iPada Pro z 12,9-calowym ekranem, o którym plotki krążą po sieci od dłuższego czasu.

Źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij