Udostępnij
Tweetnij

Praca na tablecie? Możliwa z tabletem PC (informacja prasowa)

Problemy z obsługą programów biurowych, brak możliwości podłączenia klawiatury i myszki czy tworzenia skomplikowanych dokumentów – to jedne z najczęściej wskazywanych wad tabletów w badaniu przeprowadzonym na zlecenie polskiego oddziału Microsoft. Odpowiedzią na te ograniczenia stanowią tablety PC z Windows 8.1, które budzą zainteresowanie coraz większej grupy potencjalnych nabywców.

Tablet Dell Venue 8 Pro

Problemy z obsługą programów biurowych, brak możliwości podłączenia klawiatury i myszki czy tworzenia skomplikowanych dokumentów – to jedne z najczęściej wskazywanych wad tabletów w badaniu przeprowadzonym na zlecenie polskiego oddziału Microsoft. Odpowiedzią na te ograniczenia stanowią tablety PC z Windows 8.1, które budzą zainteresowanie coraz większej grupy potencjalnych nabywców.

Przeczytaj koniecznie >> Wyborcza: tanie tablety z Androidem po roku do niczego się nie nadają

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Badanie „Rynek tabletów w Polsce”* przeprowadzone na zlecenie polskiego oddziału Microsoft w październiku 2013 r. potwierdza tezę, iż obecnie tablety są najczęściej wykorzystywane do konsumpcji treści. Posiadacze tabletów głównie korzystają na nich z poczty elektronicznej (72%), szukają informacji w wyszukiwarkach (64%), korzystają z serwisów informacyjnych (60%) czy przeglądają swoje zdjęcia (45%). Praktycznie nie zdarza się, aby tablet był dla nich jedynym narzędziem pracy, nawet w kombinacji ze smartfonem. Najczęściej jest to urządzenie wykorzystywane równolegle z komputerem stacjonarnym, laptopem i smartfonem (16%) lub laptopem i smartfonem (6%).

Najczęściej wskazywane wady tabletów to ich duże ograniczenia funkcjonalne. Widać to szczególnie w odpowiedziach osób, które zadeklarowały, że nie zamierzają nabyć takiego urządzenia. Jako przyczynę takiej decyzji wskazują niefunkcjonalność klasycznych tabletów (17%) i brak możliwości pracy na nich (17%). Także użytkownicy tych urządzeń jako wady wymieniali m.in. problemy z obsługą programów biurowych (40%), brak możliwości podłączenia klawiatury i myszki (33%), trudność w tworzeniu skomplikowanych dokumentów (33%) czy brak zaawansowanych programów biurowych (18 proc.).

 „Tablety PC, pracujące pod kontrolą systemów Windows 8.1 wyznaczają zupełnie nowe trendy w mobilności i są odpowiedzią na potrzeby użytkowników, nieco rozczarowanych możliwościami tradycyjnych tabletów” – powiedział Łukasz Foks z polskiego oddziału Microsoft. „Oferują pełnowymiarowy system operacyjny, a co za tym idzie – wszystkie aplikacje i usługi biurowe działają na nich bez problemu. Dzięki temu sprawdzają się w tworzeniu treści, zarówno w domu jak i w pracy”.

Rozwój oferty tabletów PC z Windows 8.1 może znacząco zmienić strukturę rynku i podejście użytkowników. Wśród planujących zakup tabletu lub tabletu PC niemal 40% rozważa urządzenia wyposażone właśnie w system operacyjny Microsoft.

Na tablety zwrócił uwagę również Urząd Komunikacji Elektronicznej wskazując, że ponad połowa skontrolowanych urządzeń będących w obrocie na polskim rynku nie spełnia wymogów formalnych lub technicznych. Wśród wad, na które zwrócono szczególną uwagę znalazły się m.in. napięcia zaburzeń przewodzonych na zaciskach zasilania, które mogą zakłócać pracę innych urządzeń podłączonych do tej samej sieci zasilającej oraz natężenia pola zaburzeń, które mogą zakłócać pracę innych urządzeń działających w otoczeniu. Więcej na temat kampanii pomiarowej http://www.uke.gov.pl/uke-skontrolowal-rynek-tabletow-13185.

Tablety PC, czyli urządzenia z Windows 8.1, pozwalają w pełni wykorzystać możliwości systemów Microsoft, nie tylko do konsumpcji treści, ale i ich tworzenia. Oferują interfejs dotykowy, ale i tradycyjne narzędzia, jak klawiatura i myszka, dzięki czemu użytkownik może wybrać tryb pracy w zależności od preferencji i sytuacji. Ponadto można na nich zainstalować wszystkie programy, które działają na laptopach, włącznie z programami magazynowymi, księgowymi, czy sterownikami drukarek. Przez wbudowane porty takie jak USB, mini USB czy HDMI, tablety PC z Windows 8.1 można podłączyć do drukarki i wielu innych zewnętrznych urządzeń. Tablety PC oferują zalety tradycyjnego tabletu, nie tracąc na wydajności pod kątem realizacji biznesowych zadań, jaką znamy z laptopa. Wymiary mniejsze od standardowego laptopa powodują, że łatwo można zabrać go ze sobą w podróż. Z kolei długi czas pracy na baterii – nawet do 10 godzin, pozwala na wykonywanie zadań przez cały dzień bez podłączenia do ładowarki np. w czasie służbowego lotu.

*) Badanie zostało przeprowadzone przez Brainlab w dniach 2 – 7 października 2013 r. na reprezentatywnej grupie 530 internautów.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij