Udostępnij
Tweetnij

8-calowe tablety. To nie do nich będzie należeć rynek

Serwis Digitimes informuje, że zamówienia na komponenty dla 8-calowych tabletów internetowych są niższe niż przewidywano. Czyżby więc tego typu urządzenia cieszyły się coraz mniejszym zainteresowaniem?

Najlepsze tablety w H1 2013

Serwis Digitimes informuje, że zamówienia na komponenty dla 8-calowych tabletów internetowych są niższe niż przewidywano. Czyżby więc tego typu urządzenia cieszyły się coraz mniejszym zainteresowaniem?

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

 

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Po premierze iPada mini z 7,9-calowym ekranem rozpoczął się prawdziwy boom na tablety z 8-calowymi wyświetlaczami. Coraz więcej producentów chciało posiadać tego typu urządzenia we własnej ofercie i ich sprzedaż z kwartału na kwartał umacniała się coraz bardziej.

Tymczasem serwis Digitimes informuje, że zapotrzebowanie na komponenty dla tabletów z 8-calowymi ekranami jest niższe niż zakładali tajwańscy producenci podzespołów. To może więc oznacza tylko jedno. Tego typu urządzenia nie mają jednak na rynku szansy o podium z 7-calowymi tabletami z Androidem, które obecnie wręcz kanibalizują „dachówki” z większymi wyświetlaczami.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że 8-calowe tablety mogą stać się naprawdę mainstreamową grupą na rynku tego typu urządzeń. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak się nie stanie…

Źródło: Digitimes

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij