Udostępnij
Tweetnij

W czwartym kwartale tego roku na rynek trafi więcej tabletów niż PC

Najnowszy raport firmy analitycznej IDC stwierdza jasno. W ostatnim kwartale tego roku na rynek trafi więcej tabletów niż komputerów PC (zarówno laptopów, jak i desktopów).

IDC - prognoza

Najnowszy raport firmy analitycznej IDC stwierdza jasno. W ostatnim kwartale tego roku na rynek trafi więcej tabletów niż komputerów PC (zarówno laptopów, jak i desktopów).

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet do gier za mniej niż tysiąc złotych. Na co zwracać uwagę?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma analityczna IDC opublikowała nowy raport, z którego wynika, że  w ostatnim kwartale tego roku zostanie sprzedanych mniej komputerów (łącznie: laptopów i desktopów) niż tabletów. Nie oznacza to jednak, że sprzedaż tabletów w tym roku w ogóle przegoni PC. To się jeszcze nie wydarzy. Kiedy więc? Z prognoz IDC wynika, że nastąpi to w 2015 roku. Wtedy też tablety internatowe przegonią cały rynek komputerów.

Do 2017 roku udział komputerów PC ma spaść o 8,4%. W tym czasie tablety internetowe mają umocnić się niemal o 80%! IDC sugeruje, że do końca tego roku na rynek trafi 227,3 mln tabletów. Z kolei w 2017 roku blisko dwa razy tyle – 406,8 mln.

Źródło: IDC

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij