Udostępnij
Tweetnij

Duet nowy tabletów Surface w drodze?

Na blogu firmy AdDuplex pojawiły się informacje, świadczące o tym, że w drodze jest para tabletów Surface drugiej generacji.

Nowe tablety Surface RT

Na blogu firmy AdDuplex pojawiły się informacje, świadczące o tym, że w drodze jest para tabletów Surface drugiej generacji.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Microsoft Surface RT

Zamierzasz kupić tablet Surface z Windows RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wpis wyraźnie mówi o dwóch urządzeniach – „Microsoft Corporation Surface 2” i „Microsoft Corporation Surface z Windows 8.1 Pro”. Pierwsze z wymienionych będzie prawdopodobnie tabletem pracującym pod kontrolą systemy Windows RT, tak jak poprzednia generacja „dachówki” potentata z Redmond. Wygląda jednak na to, że Microsot porzuci dopisek”RT”. Czyżby chęć uniknięcia bezpośrednich skojarzeń z mało popularnym wśród potencjalnych klientów urządzeniem?

Drugi z tabletów, opatrzony nazwą „Surface with Windows 8.1 Pro” może być niczym innym, jak testowym urządzeniem dla systemu Windows 8.1, czyli pierwszą generacją tabletu Surface Pro. Również ten model ma przejść kurację odświeżającą, bo przypomnijmy, w jego wnętrzu ma znaleźć się najnowszy procesor Intela z linii chipów Haswell.

Warto wspomnieć, że wpis na blogu traktuje również o nowych urządzeniach Nokii. Urządzenia u numerach kodowych RX-107, -108, -113, -114, -115 i -116 (za wyjątkiem jednego z symboli) są prawdopodobnie w stadium deweloperskim i ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy są one tabletami, phabletami czy może smartfonami. Wiemy, że Nokia planuje tablet Windows RT. Jak dotąd znane są dwie nazwy/symbole – Sirius i RX-114. Może to jedno urządzenie, a może różne?

 Źródło: Ad Duplex

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij