Udostępnij
Tweetnij

Computex 2013: S10A – tablet Gigabyte z układem AMD Temash oficjalnie

Gigabyte wykorzystał targi Computex 2013 do zaprezentowania nowego tabletu. S10A, bo takim symbolem oznaczono urządzenie, pracuje pod kontrolą systemu Windows 8 i jest „zasilany” procesorem AMD A4-1200 aka AMD Temash.

Tablet Gigabyte S10

Gigabyte wykorzystał targi Computex 2013 do zaprezentowania nowego tabletu. S10A, bo takim symbolem oznaczono urządzenie, pracuje pod kontrolą systemu Windows 8 i jest „zasilany” procesorem AMD A4-1200 aka AMD Temash.

Przeczytaj koniecznie >> Baterie w tabletach. Z czym to się je?

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

O architekturze AMD Temash pisaliśmy szerzej kilkanaście dni temu, gdy nastąpiła jej oficjalna premiera. Wspomniany chip to dwa rdzenie pracujące z prędkością 1GHz, charakteryzujący się TDP na poziomie 3,9W. Zintegrowano z nim układ graficzny AMD Radeon HD 8180. Przypomnijmy, w ubiegłym roku Gigabyte wprowadziło tablet podobny do S10A, tyle tylko, że wykorzystujący w konstrukcji procesor Intel Celeron 1,1GHz.

AMD Temash został stworzony w odpowiedzi na konkurencyjne chipy Intela – Atom i Celeron. Ma on zaoferować wyważony stosunek wydajności obliczeniowej, graficznej i zapotrzebowania na energię.

Nowy tablet pojawi się wyposażony w dysk twardy HDD o pojemności 500 GB i baterię oferującą 14 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia. Producent dołączy preinstalowane oprogramowanie Microsoft Office Home 2013.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij