Udostępnij
Tweetnij

Vivaldi “Flying Squirrel” – tablet z Plasma Active wkrótce w sprzedaży (wideo)

Na rynku jest tabletowy OS, Ubuntu Touch, jednak tabletu w 100% z Linuksem nie ma. Deweloper KDE, Aaron Seigo miał wielkie plany w roku 2012, zgodnie z którymi miał zbudować tablet pracujący pod kontrolą systemu Mer Linux i KDE Plasma Active.

Tablet Vivaldi Flying Squirrel

Na rynku jest tabletowy OS, Ubuntu Touch, jednak tabletu w 100% z Linuksem nie ma. Deweloper KDE, Aaron Seigo miał wielkie plany w roku 2012, zgodnie z którymi miał zbudować tablet pracujący pod kontrolą systemu Mer Linux i KDE Plasma Active.

Przeczytaj koniecznie >> Najlepsze sposoby na oszczędzanie energii baterii w Androidzie

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niestety… Póki co na wielkich planach się skończyło, ponieważ tablet Vivaldi, bo o nim właśnie mówimy, jak dotąd nie trafił na rynek. Mało tego, nie wiadomo było czy w ogóle wyszedł z fazy projektu.

Jak się dzisiaj okazało, prace nad urządzeniem są bardziej zaawansowane niż nam się zdawało. Projekt osiągnął bowiem etap powstania modelu opartego na module komputerowym EOMA-68, pochodzącym z firmy Rhombus Tech. Moduł stanowi jedna płyta, na której umieszczono procesor, pamięć i magazyn danych. Każdy z tych elementów można dowolnie wymieniać, dzięki czemu istnieje możliwość modernizacji całego układu.

Ustaliliśmy zatem, że mamy do czynienia z tabletem… modularnym. Rhombus Tech pracuje aktualnie nad płytą zawierającą jednordzeniowy procesor Allwinner A10 (architektura ARM Cortex A8), 1GB pamięci RAM i 4GB przestrzeni na dane. Celem jest opracowanie układu z dwurdzeniowym procesorem. Jego nazwa kodowa to Flying Squirrel, zaś konstrukcyjnie będzie się on opierać się o układ Allwinner A20 (ARM Cortex A7).

Flying Squirrel otrzyma 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli IPS, taki sam jak w Amazon Kindle Fire. Poniżej wideo prezentujące EOMA Card:

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij