Udostępnij
Tweetnij

Sony Xperia L4 – phablet z 6,4″ ekranem 1080p obsługiwanym… ołówkiem

Stylusy przeżywają ostatnimi laty pewnego rodzaju renesans. Coraz częściej, szczególnie w odniesieniu do większych smartfonówphabletów, użytkownicy decydują się na wykorzystanie rysików do ich obsługi. Tymczasem wraz z nadciągającym nowym urządzeniem Sony, 6,4-calową Xperią L4, wrócimy do czasów sprzed stylusa.

Phablet Sony Xperia L4

Stylusy przeżywają ostatnimi laty pewnego rodzaju renesans. Coraz częściej, szczególnie w odniesieniu do większych smartfonówphabletów, użytkownicy decydują się na wykorzystanie rysików do ich obsługi. Tymczasem wraz z nadciągającym nowym urządzeniem Sony, 6,4-calową Xperią L4, wrócimy do czasów sprzed  stylusa.

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Zamierzasz kupić tablet Surface z Windows RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Phablet Sony, czy raczej jego wyświetlacz, został zaprojektowany do obsługi za pomocą… ołówka. Tak! Takiego zwykłego, drewnianego ołówka z grafitem w środku! Choć to nieoficjalne informacje, przyznacie, że są bardzo interesujące…

Dla porównania, S Pen dla urządzeń z linii Galaxy Note pozwala na wykorzystywanie wielu stopni nacisku oraz detekcję z niewielkiego dystansu, więc nic dziwnego, że zajął on ważne miejsce wśród tego typu akcesoriów. Czy ktoś będzie zatem używał ołówka zamiast rysika…? Owszem, ten ostatni pozwala na dokładne pismo odręczne, nawet bardziej dokładne niż cienki stylus, a nie wspominając już o palcach, jednak czy sprawdzi się w praktyce, w zetknięciu z wyświetlaczem dotykowym? A może będzie to bardziej akcesorium podobne temu, jakie pojawiło się w prototypowym, 13,3-calowym tablecie Sony?

W każdym razie, Sony Xperia L4 otrzyma wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości. jego sercem będzie procesor Snapdragon 600 lub 800, a na pokładzie znajdzie się aparat o matrycy 13Mpikseli. Phablet miałby trafić na rynek jeszcze tego lata.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij