Udostępnij
Tweetnij

Ekran Retina jako monitor komputera PC? Owszem…

Czy myśleliście kiedykolwiek aby ekran Retina zaadaptować jako monitor do komputera PC? Wystarczy jakieś 1.200 dolarów, bynajmniej nie na zakup matrycy, ale na zakup MacBooka Pro. Można też inaczej…

Czy myśleliście kiedykolwiek aby ekran Retina zaadaptować jako monitor do komputera PC? Wystarczy jakieś 1.200 dolarów, bynajmniej nie na zakup matrycy, ale na zakup MacBooka Pro. Można też inaczej…

Przeczytaj koniecznie >> Apple prezentuje nowego iPada. Po prostu… Nowego iPada!

Przepraszamy, nie ma aktualnie dostępnych ankiet.

Na pomysł ten wpadł jeden z naszych rodaków, opisywany przez zachodnie portale jako Andrzej. To on właśnie poświęcił swojego iPada, którego rozebrał na części. Wykorzystał interfejs eDisplayPort (wykonany nota bene przez LG) z znajdującego się w tablecie ekranu Retina. Domowymi sposobami przekształcił go na interfejs DisplayPort, wykorzystując do tego celu zakupione w sieci złącze, kosztujące około 40 złotych.

Nie wchodząc w szczegóły techniczne przeprowadzonych zabiegów dość powiedzieć, że ich rezultatem jest ekran PC Retina o pełnej rozdzielczości, kosztujący raptem 70 dolarów (to koszt wszystkich części wykorzystanych w operacji, sama matryca, wyprodukowana w Chinach, kosztuje 55 dolarów)

Póki co, przedstawiony na zdjęciu „monitor” to prototyp. Jak zapewnia twórca, w najbliższym czasie pojawi się wersja w pełni użytkowa. Ciekawe, czy znajdzie się firma, która rozpocznie produkcję monitorów Retina do komputerów PC….

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij