Udostępnij
Tweetnij

NVIDIA demonstruje procesor graficzny KEPLER dla tabletów (wideo)

Szef firmy NVIDIA osobiście przedstawił potencjał jaki oferuje najnowszy procesor graficzny potentata, zaprojektowany do współpracy z urządzeniami mobilnymi.

Szef firmy NVIDIA osobiście przedstawił potencjał jaki oferuje najnowszy procesor graficzny potentata, zaprojektowany do współpracy z urządzeniami mobilnymi.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych darmowych gier na tablet z Androidem

Zamierzasz kupić tablet Surface z Windows RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kepler Mobile to układ będący zwieńczeniem prac nad przeniesieniem technologii stosowanej dotychczas w układach graficznych przeznaczonych do komputerów stacjonarnych i notebooków do niewielkich gabarytowo urządzeń, jak choćby tabletów czy smartfonów.

Jen-Hsun Huang podkreślił, że gry są bardzo wymagającymi aplikacjami w kwestii mocy obliczeniowe. Największym problemem w trakcie prac jest zawsze stworzenie układu małego, wydajnego, a jednocześnie, i w przypadku małych urządzeń ma to szczególne znaczenie, odpowiednio oszczędnego pod względem zapotrzebowania na energię.

Jak twierdzi Huang, Kepler Mobile może zapewnić wydajność wystarczającą do obsługi gier nawet z wyższej półki, jak choćby Battlefield 3. Nie przypadkowo padł ten tytuł, ponieważ prezentacja możliwości nowego chipu graficznego opierała się właśnie w oparciu o tę grę. Oczywiście nie mogło zabraknąć porównania do wydajności graficznej iPada najnowszej generacji. Szef NVIDIA ocenił ją jako „odpowiednią dla roku 1999”.

Oprócz czystej wydajności, Kepler Mobile zapewni tabletom i smartfonom korzystanie z gier wykorzystujących biblioteki DirectX 11, wraz z jego wszystkimi dobrodziejstwami – dynamicznym oświetleniem i cieniowaniem. Jen-Hsun Huang dodał, iż firma już jakiś czas temu podjęła decyzję o skupieniu się na architekturze Kepler Mobile tak, aby stać się bezkonkurencyjną na kilka najbliższych lat.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij