Udostępnij
Tweetnij

DataWind potwierdza – tablety Aakash 3 i 4 już w przygotowaniu

DataWind to firma odpowiedzialna za zamieszanie z najsłynniejszym chyba indyjskim urządzeniem. Kosztujący 35 dolarów i skierowany do segmentu edukacji tablet Aakash zdrowo namieszał, nie tylko zresztą na tamtejszym rynku.

DataWind to firma odpowiedzialna za zamieszanie z najsłynniejszym chyba indyjskim urządzeniem. Kosztujący 35 dolarów i skierowany do segmentu edukacji tablet Aakash zdrowo namieszał, nie tylko zresztą na tamtejszym rynku.

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Przepraszamy, nie ma aktualnie dostępnych ankiet.

Linia tabletów DataWind Aakash jest niezwykle popularna nie tylko na rynku, z przeznaczeniem na który została zaprojektowana. jak się okazuje, biorąc zapewne popularność urządzenia, producent zdecydował się na ujawnienie danych dotyczących sprzedaży modelu Aakash2: „Do dziś 17.100 urządzeń dostarczono do IIT-Bombay”; „29.400 urządzeń zostanie dostarczonych do IIT-Bombay w ciągu kilku najbliższych dni”. To tylko niektóre z danych.

Jak się okazuje, DataWind nie tylko stara się sprostać popytowi, ale już myśli o kolejnych projektach, o kolejnych odsłonach tabletu Aakash. Aakash 3 i 4 znajdują się aktualnie w fazie projektowej. oczekuje suę, że ich cena nie będzie znacząco odbiegać od pierwszych dwóch generacji „dachówki”.

Przypomnijmy, Aakash 2 wyposażono w procesor 1GHz Cortex A8, 512MB pamięci RAM, 4GB miejsca na dane użytkownika, WiFi i frontowa kamerka VGA. Wszystko to działające pod kontrolą Androida 4.0.3. Szef DataWind, Suneet Singh Tuli, powiedział: “Jest nam niezmierni miło widzieć jak rozwinęła się nasza produkcja w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Obecnie dostarczamy naszym klientom pomiędzy 2.500 a 3.000 jednostek dziennie i od blisko dwóch kwartałów jesteśmy w pierwszej trójce najbardziej rozpoznawalnych producentów tabletów w Indiach.”

I pomyśleć, że to wszystko za sprawą tabletu kosztującego 35 dolarów…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij