Udostępnij
Tweetnij

Zynga: tablety internetowe zdominują rynek gier

Jedna z największych firm związanych z rynkiem gier – Zynga nie pozostawia złudzeń. To właśnie tablety internetowe mają z czasem zastąpić nam niemal całkowicie inne urządzenia, które wykorzystujemy dziś w celu rozgrywki w gry komputerowe. Tym samym takie urządzenia, jak konsole do gier czy PC mają zostać zepchane na dalszy tor. Czy tak rzeczywiście się stanie, a jeśli tak, to kiedy?

Jedna z największych firm związanych z rynkiem gier – Zynga nie pozostawia złudzeń. To właśnie tablety internetowe mają z czasem zastąpić nam niemal całkowicie inne urządzenia, które wykorzystujemy dziś w celu rozgrywki w gry komputerowe. Tym samym takie urządzenia, jak konsole do gier czy PC mają zostać zepchane na dalszy tor. Czy tak rzeczywiście się stanie, a jeśli tak, to kiedy?

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje gier na tablety

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firmy Zynga nie trzeba chyba nikomu przedstawiać? Jeśli jednak tak, to wiedzcie, że producent ten ukrywa się między innymi za sukcesem gry FarmVille, w którą z pewnością mieliście szansę zagrać na Facebooku, czyż nie? Jeśli nie, to na pewno jednak ją kojarzycie. Okazuje się jednak, że Zynga pomału zaczyna odcinać się od giganta rynku społecznościówek i szuka sposobu zarobku na innych rynkach gier, w tym przede wszystkim na urządzeniach mobilnych!

Steve Chiang – prezes działu zespołu zajmującego się rozwijaniem gier w firmie Zynga powiedział redaktorowi w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry, że „wyobraź sobie FarmVille 2 na tablecie, gdzie możesz zobaczyć detale na większej farmie i manipulować tymi wszystkimi rzeczami, korzystając z wszystkich plusów oferowanych przez tablety internetowe„.

Trudno się nie zgodzić z Chiangem. Takie gry, jak FarmVille wydają być się wręcz stworzone pod kątem uruchamiania na tabletach internetowych. Zarządzanie farmą za pomocą dotyku z pewnością byłoby wygodniejsze niż posługując się zwykłą myszą komputerową.

Nie ukrywajmy, ale jeszcze w tym roku możemy spodziewać się od firmy Zynga nie jednej, ale kilku gier na tabletach, które bazują na podobnym modelu, co kultowe FarmVille. Nie zmienia to jednak faktu, że producent zamierza w zupełności rozstać się z Facebookiem. To szybko nie nastąpi, gdyż udział fejsbukowych graczy jest naprawdę wielki. Mimo wszystko Zynga umocniła się do takiego stopnia, że posiada dziś wielką infrastrukturę zaprojektowaną z myślą o grach i szuka kolejnych rynków, gdzie będzie w stanie monetyzować własne prace.

W przypadku gier takich producentów, jak Zynga urządzenia mobilne wydają się być wręcz idealnym rynkiem. Gry na tablety czy smartfony nie są zbyt drogie, ale z drugiej strony producenci coraz częściej stawiają na (jakby nie patrzył) kontrowersyjny system mikropłatności, który realizowany jest w systemie In App. FarmVille, jako gra na tablety z mikrotransakcjami? To połączenie wydaje być się wręcz idealne.

Najciekawszą informacją jest jednak fakt, że Zynga wierzy, że tablety internetowe z czasem zdominują rynek gier  i będą główną platformą, na której własne działania będą skupiać czołowi deweloperzy i producenci. Czy więc oznacza to powolny zmierzch konsol do gier oraz komputerów PC? Może jeszcze nie w tym roku i nie w kolejnym, ale z czasem tak pewnie się stanie.

Tablety internetowe oferują coraz lepszą wydajność. W zasadzie to zaczynają pomału dorównywać wydajnością komputerom. Poza tym popularność tego typu urządzeń rośnie z kwartału na kwartał. Sugeruje się, że w tym roku „dachówki” prześcigną na rynku głównego konkurenta, a więc laptopy. Co za tym idzie, są coraz częściej postrzegane przez producentów aplikacji i gier, jako najlepsza platforma. Czy więc jesteśmy skazani na tablety internetowe, jako główne urządzenie wykorzystywane do gier? Na to wygląda.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij