Udostępnij
Tweetnij

i-mate Intelegent – smartfon, tablet i PC z Windows 8

Windows 8? A co powiecie o smartfonie pracującym pod kontrolą tego systemu? Niewielka firma, znana swego czasu z produkcji urządzeń z Windows Mobile, ma pomysł nie tylko na coś takiego. i-mate na pomysł na hit…

Windows 8? A co powiecie o smartfonie pracującym pod kontrolą tego systemu? Niewielka firma, znana swego czasu z produkcji urządzeń z Windows Mobile, ma pomysł nie tylko na coś takiego. i-mate na pomysł na hit…

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Intelegent, bo taką nazwę otrzymało owo urządzenie, pozornie tylko wygląda jak większość smartfonów z ekranami 4,7 cala. Przy „bliższym poznaniu” okazuje się, że jest ono całkiem inne. Sercem konstrukcji jest procesor Intel Atom Clover Trail, dający smartfonowi więcej mocy aniżeli potrzeba. Do tego na pokładzie znalazło się 2GB pamięci RAM i dysk o pojemności 64GB.

Całość wyceniono na 750 dolarów. Niemało, nieprawdaż? Wziąć należy jednak pod uwagę, że to wciąż mniej aniżeli koszt iPhone z porównywalnym magazynem danych.

Na tym jednak nie koniec. Intelegent to część zestawu. W jego skład wchodzi desktopowy system dokujący nazwany Hub. Wystarczy zamontować tam smartfona aby przetransformować go w przewodowy telefon do wideorozmów. To nie wszystko. Do kompletu należeć może 23-calowy monitor dotykowy w zestawie z którym znajdzie się klawiatura i mysz, dzięki czemu otrzymamy komputer typu „all-in-one”. Mało? To dodajcie jeszcze bezprzewodowy tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cala..

Zrazu pojawią się pytania: a ile to-to? Cena za jaką można nabyć cały system to 1.600 dolarów.

Przyznacie, że to ciekawy zestaw, w dodatku w interesującej cenie. Pytanie jednak czy klienci będą zainteresowani posiadaniem smartfona z resztą zestawu, tym bardziej, że ideą ostatnich czasów jest uwalnianie się od posiadania wielu urządzeń, posiadając jedno, pełniące funkcję kilku.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij