Udostępnij
Tweetnij

W przyszłym roku w Polsce zostanie sprzedanych aż 1,3 miliona tabletów?

Rynek tabletów rozwija się bardzo prężnie. Całkiem możliwe, że już w przyszłym roku w Polsce zostanie sprzedanych nawet 13 razy więcej „dachówek” niż w 2011 roku!

Rynek tabletów rozwija się bardzo prężnie. Całkiem możliwe, że już w przyszłym roku w Polsce zostanie sprzedanych nawet 13 razy więcej „dachówek” niż w 2011 roku!

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tani tablet. Na co zwracać uwagę?

W 2011 roku w Polsce sprzedano około 100 tysięcy tabletów. Z kolei według wstępnych szacunków (dokładne dane poznamy dopiero na początku przyszłego roku) w tym roku w Polsce sprzedano 8 lub 9 razy więcej „dachówek”. Optymistyczne prognozy zakładają sprzedaż na poziome nawet 900 tysięcy sztuk tabletów. Oczywiście koniec roku sprzyja nie tylko podsumowaniom, ale również prognozom na przyszły rok, a ten w kraju dla rynku tabletów zapowiada się naprawdę ciekawie.

Według Gazety Prawnej w przyszłym roku w Polsce może zostać sprzedanych od 1,2 do 1,3 milionów tabletów internetowych! Przede wszystkim „dachówek” z niższego segmentu cenowego, w przedziale pomiędzy 200, a 1000 złotych. W ofercie operatorów sieci komórkowych pojawiać ma się coraz więcej tabletów w abonamencie na internet mobilny. W zasadzie jest to całkiem prawdopodobne. Tablety cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Z prognoz IDC wynika, że w tym roku zostanie sprzedanych na całym globie aż ponad 120 milionów sztuk urządzeń tego typu, a część torciku przypadnie oczywiście lokalnemu rynkowi.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij