Udostępnij
Tweetnij

Dwuekranowy ASUS Taichi 21 w FCC [wideo]

Asus Taichi 21 to urządzenie nietypowe. Jest tak głównie za sprawą dwóch ekranów umieszczonych po obydwu stronach klapy. Otwierasz ją – masz notebooka, zamykasz – masz tablet.

Asus Taichi 21 to urządzenie nietypowe. Jest tak głównie za sprawą dwóch ekranów umieszczonych po obydwu stronach klapy. Otwierasz ją – masz notebooka, zamykasz – masz tablet.

Przeczytaj koniecznie >> Aoson – nowa marka, nowa jakość?

Asus zamierza wprowadzić Taichi do sprzedaży jeszcze z końcem bieżącego roku. Dlatego też trafił on w tym tygodniu na testy. W dokumentacji FCC nie znajdziemy nic zaskakującego. Asus prezentował już wcześniej swoje urządzenie. Otrzyma ono procesor Ivy Bridge, 256GB pamięci przechowywania oraz dwa wyświetlacze o rozdzielczościach Full HD. Ciekawostką jest możliwość wyświetlania identycznej zawartości na obydwu ekranach, lub niezależnie, różnych na każdym z nich. Oznacza to, że jednocześnie np. jedna osoba będzie mogła oglądać film w czasie kiedy druga będzie pisała tekst na klawiaturze.

Jedynie zewnętrzny wyświetlacz wyposażono w czujniki dotyku. Matryca od strony wewnętrznej to zwykły wyświetlacz LCD. Dokumentacja FCC potwierdza zastosowanie baterii o pojemności 3200mAh (35Whr), która zgodnie z obietnicami producenta ma wystarczyć na 5 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia.

Na tę chwilę cena Asusa Taichi 21, pracującego pod kontrolą systemu Windows 8, ma wynosić 1.299 dolarów.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij