Udostępnij
Tweetnij

Samsung dodaje Nowego iPada, iPada Mini i iPoda do pozwu przeciwko Apple

Samsung, po perypetiach związanych z wyrokami w sprawach o łamanie patentów Apple, rozpoczyna kontrofensywę. Sprawę zapoczątkowała informacja jaka dotarła do producenta, dotycząca umowy HTC i Apple z ubiegłego tygodnia.

Samsung, po perypetiach związanych z wyrokami w sprawach o łamanie patentów Apple, rozpoczyna kontrofensywę. Sprawę zapoczątkowała informacja jaka dotarła do producenta, dotycząca umowy HTC i Apple z ubiegłego tygodnia.

Przeczytaj koniecznie >> Jakie tablety najczęściej kupujemy?

Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu HTC i Apple podpisały 10-letni rozejm patentowy. To nie powinno nikogo dziwić, ponieważ umowa ta może być częścią strategii HTC, które należy przyznać, ostatnimi czasy kiepsko sobie radzi na ryku urządzeń mobilnych, rokrocznie notując coraz większe straty. Niemniej na mocy postanowienia sądu, Samsung i tylko Samsung otrzymał dostęp do warunków i szczegółów tej umowy.

Samsung do ostatniego pozwu będącego odpowiedzią na dotychczasowe sprawy ze strony Apple, dołącza nowe produkty z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie: nowego iPada, iPada Mini i iPoda. Jak twierdzi Samsung, wykorzystują one technologie opracowane właśnie przez niego. Oświadczenie Samsunga traktuje o “wykorzystywaniu przez wszystkie produkty Apple wbudowanych głośników i portu wyjścia audio”.

Zrozumiałe jest, że Samsung próbuje odpłacić pięknym za nadobne Apple, które w świecie elektroniki użytkowej jest uważane za trolla patentowego. Oby jednak nie okazało się, że zbytnie zaangażowanie w sprawy sądowe wpłynęło negatywnie na wyniki rynkowe producenta.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij