Udostępnij
Tweetnij

Firefox beta dla Androida z poprawkami stabilności

Jeśli testujecie nowego liska na smartfonach lub tabletach z Androidem, to wiedzcie, że teraz będzie to mniej uciążliwe. Mozilla udostępniła kolejną wersję beta Firefoksa 14, która debiutuje z poprawkami z zakresu wydajności i stabilności.

Jeśli testujecie nowego liska na smartfonach lub tabletach z Androidem, to wiedzcie, że teraz będzie to mniej uciążliwe. Mozilla udostępniła kolejną wersję beta Firefoksa 14, która debiutuje z poprawkami z zakresu wydajności i stabilności.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Kilka tygodni temu Mozilla udostępniła betę Firefoksa 14.0 dla Androida, który zadebiutował wręcz z lawiną nowości, w tym:

  • Zupełnie nowy interfejs użytkownika, który opracowano w celu lepszej integracji z powłoką Androida. Ponadto bardzo łatwo dostrzec, że w rzeczywistości nowe GUI bazuje na Australisie.
  • Wsparciem dla wtyczek – użytkownicy liska w Androidzie do tej pory narzekali, że przeglądarka nie obsługuje plug-inów, a jedynie rozszerzenia. Nowa beta wprowadza długo wyczekiwane wsparcie dla Flash Playera i innych wtyczek.
  • Szybsze uruchamianie i wczytywanie stron – Firefox od teraz oparty jest na natywnym kodzie Androida (wcześniej na XUL). Zmiana „bazy” programu zaowocowała znacznym przyspieszeniem przeglądarki (nie tylko podczas uruchamiania, ale również w czasie wczytywania stron internetowych). Zmniejszyło się również zużycie pamięci operacyjnej RAM.
  • Przebudowana strona startowa – podobnie, jak w ostatnich wydaniach beta liska dla desktopów, tak i Firefox Mobile doczekał się nowej strony startowej wyświetlającej najczęściej odwiedzane witryny.
  • Zablokowane plug-iny – pojawiło się wsparcie dla Flash Playera, ale warto zauważyć, że domyślnie zawartość wyświetlana za pomocą wtyczek jest blokowana. Należy najpierw zezwolić na ich wyświetlanie (poprzez tapnięcie).
  • Jeszcze lepsza praca z ekranem – zaimplementowano zupełnie nowe technologie odpowiedzialnie za przybliżanie elementów na stronach internetowych. Dzięki temu przeglądarka znacznie lepiej reaguje na polecenia wydawane palcami.
  • Szyfrowane wyszukiwanie – domyślnie wyszukiwanie w Google odbywa się za pomocą protokołu HTTPS.
  • Lepszy Awesome Bar – pasek mobilnego liska doczekał się funkcji pozwalających na prostszy dostęp do najczęściej odwiedzanych stron, historii przeglądania oraz zakładek.

Program był jednak dosyć uciążliwy i powodował błędy związane ze stabilnością. W Google Play store udostępniono dwa dni temu nową betę liska, która cechuje się przede wszystkim lepszą stabilnością oraz wydajnością. Program znajdziecie pod tym adresem.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij