Udostępnij
Tweetnij

Tablety z Windows 8 dla ARM bez obsługi plug-inów

Plotki na ten tema pojawiały się już od kilku miesięcy. Informacja jest już jednak oficjalna. Microsoft nie dołączy do WOA (Windows 8 na ARM) obsługi plug-inów.

Plotki na ten tema pojawiały się już od kilku miesięcy. Informacja jest już jednak oficjalna. Microsoft nie dołączy do WOA (Windows 8 na ARM) obsługi plug-inów.

Przeczytaj koniecznie >> Microsoft ujawnia wymagania stawiane tabletom z Windows 8. Czego się spodziewać?

To już pewne. W tabletach z Windows 8 i układami opartymi na architekturze ARM nie będziemy mogli instalować wtyczek. W przypadku wersji desktopowej Internet Explorera 10 wtyczki będą dozwolone, nie dla wariantu w Metro UI. Do wersji dla komputerów z układami ARM Microsoft podszedł jeszcze bardziej restrykcyjnie i nie pozwoli na instalację plug-inów w żadnym z wariantów przeglądarki internetowej.

Oczywiście decyzja związana jest z bezpieczeństwem. Pamiętajmy, że w tabletach z WOA aplikacje zainstalujemy tylko za pośrednictwem Windows Store. Nie liczmy więc na to, że pojawi się tam taki Flash Player

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij