Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z premierą 6 września? Jest to możliwe, ale…

iPhone 8 to smartfon, na premierę którego zapewne czeka wielu z was, prawda? Apple na razie nie podało jeszcze daty wrześniowej konferencji. Tymczasem serwis Phonearena opublikował dziś informację, która wskazuje na debiut dokładnie w dniu 6 września. Cóż, nie spodziewajcie się jednak, że właśnie tego dnia zadebiutuje iPhone 8. Nastąpi to prawdopodobnie kilka dni później.

iPhone 8 to smartfon, na premierę którego zapewne czeka wielu z was, prawda? Apple na razie nie podało jeszcze daty wrześniowej konferencji. Tymczasem serwis Phonearena opublikował dziś informację, która wskazuje na debiut dokładnie w dniu 6 września. Cóż, nie można wykluczyć premiery właśnie tego dnia, ale równie dobrze iPhone 8 może zadebiutować trochę później.

Apple iPhone 8 iOS 11

iPhone 8, czyli specjalny, jubileuszowy telefon z iOS, zostanie zaprezentowany we wrześniu. Apple już od kilku lat przyzwyczaiło nas do tego, że jego nowe smartfony prezentowane są właśnie w tym miesiącu. Tak jest od 2012 roku, gdy debiutował iPhone 5. Dokładna data tegorocznej konferencji nie jest jednak znana.

Serwis Phonearena raportuje, że iPhone 8 prawdopodobnie zostanie pokazany światu w dniu 6 września. To środa, a więc ten sam dzień tygodnia, w którym pokazano zeszłoroczne „siódemki”, a to miało miejsce dokładnie 7 września 2016 roku. 6 września tego roku będą jeszcze trwały targi IFA 2017 w Berlinie, ale będzie to ich końcówka. Zresztą, w zeszłym roku firmie z Cupertino to też nie przeszkadzało. Data podana przez serwis Phonearena wydaje się być bardzo prawdopodobna, ale, właśnie, jest pewne ale.

iPhone 8 oraz modele 7s i 7s Plus mogą zostać w tym roku pokazane ciut później. Wynika to z faktu, że podobno doszło do opóźnienia w rozpoczęciu masowej produkcji nowych smartfonów z iOS, o czym wspominaliśmy wam kilka dni temu temu. Nie wiadomo, czy jest to prawda, ale nie można tego wykluczyć.

Apple ma w zasadzie kilka wyjść z tej sytuacji. Może zaprezentować nowe smartfony w okolicy wspomnianego 6 września, ale ich sprzedaż rozpoczęłaby się trochę później. Na pewno nie wcześniej niż w drugiej połowie września. Następnie mamy ewentualność związaną z wprowadzeniem telefonów na mniejszą ilość rynków niż w zeszłym roku, gdzie we wrześniu udało się to zrobić na terenie aż 48 państw. Tego Apple pewnie będzie wolało uniknąć.

Wszystko powinno wyjaśnić się pod koniec sierpnia. Jeśli Apple rzeczywiście planuje konferencję w dniu 6 września, to zaproszenia na to wydarzenie zostaną rozesłane pod koniec przyszłego miesiąca. Zazwyczaj Apple informuje o własnych konferencja na około 10 dni przed wydarzeniem.

iPhone 8 ma być bardzo drogi

iPhone 8 nie będzie tanim smartfonem. Samsung Galaxy Note 8 w Europie ma kosztować 999 euro, a ostatnie plotki związane z jubileuszowym modelem telefonu Apple’a sugerują, że cena może osiągnąć nawet 1100 dolarów. Jeśli tak się stanie, to w Polsce na pewno przyjdzie nam zapłacić ponad 5 tysięcy złotych. Nie jest to zbyt dobra wiadomość, ale nie pozostaje już chyba nic innego, jak tylko się z tym pogodzić. Flagowe smartfony drożeją i możliwe, że będą jeszcze bardziej drożeć, a iPhone 8 może być tylko tego przykładem.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Phonearena, opracowanie własne, fot.: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij